Odlučili jedanaesterci: Frankfurt i Jakić osvojili Europsku ligu

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta pobjednici su ovosezonske Europske lige, oni su u finalu u Sevilli boljim izvođenjem 11-eraca svladali Rangers.

Nakon 120 minuta rezultat je bio 1-1, da bi u raspucavanju Eintracht bio bolji s 5-4.

Ovim trijumfom Eintracht je izborio nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.

U odličnom dekoru stadiona Sanchez-Pizjuan koji je jednom polovicom bio ispunjen plavom bojomnavijača Rangersa, a drugom polovicom bijelom bojom navijača Eintrachta, nogomet prikazan na travnjaku bio je daleko ispod atmosfere na tribinama.

Škotski je sastav u 57. minuti kaznio promašaje njemačkog predstavnika, koji je do tog trenutka imao izglednije prilike za pogodak. Središnji igrač obrane Eintrachta Tuta izgubio je korak u utrci za loptom s Aribom, pa je napadač Rangersa izbio sam pred Trappa te ostao miran prilikom realizacije prilike za 1-0. Odmah po primljenom pogotku Tuta je i zamijenjen jer se možebitno i ozlijedio tijekom te akcije.

Eintracht je do zasluženog poravnanja stigao u 69. minuti kada je Kostić uputio odličnu nisku loptu s lijevog krila na peterac gdje je između Goldsona i Basseyja utrčao Borre i potvrdio status najbojeg strijelca svoje momčadi.

Rezultat se potom više nije mijenjao, oba sastava više su pazila na obranu svog gola nego na ugrožavanje suparničkih vrata pa je pobjednik odlučen izvođenjem 11-eraca.

Presudni jedanaesterac izveden je u četvrtoj seriji. Iskusnom Aaronu Ramseyju, koji je u Rangersima na posudbi iz Juventusa, Trapp je obranio udarac.

Borna Barišić igrao je za Rangers do 117. minute kada je zbog ozljede mišića morao biti zamijenjen, dok je Kristijan Jakić ušao u igru za Eintracht u 90. minuti.

Za Frankfurt je to prva europska titula nakon 42 godine. Posljednji put ovaj njemački klub osvojio je Kup UEFA davne 1980. godine.

EINTRACHT – RANGERS 6-5 (1-1, 0-0)

Sevilla. Stadion Sanchez-Pizjuan.

GLEDATELJA: 43.000

SUDAC: Vinčić (Slovenija)

STRIJELCI: 0-1 Aribo (58), 1-1 Borre (69)

11-ERCI: 1-2 Tavernier, 2-2 Lenz, 2-3 Davis, 3-3 Hrustić, 3-4 Arfield, 4-4 Kamada, Ramsey – Trapp obranio, 5-4 Kostić, 5-5 Roofe, 6-5 Borre

EINTRACHT: Trapp – Toure, Tuta (Hasebe, 58), N’Dicka (Lenz, 100) – Knauff, Rode (Jakić, 90), Sow (Hrustić, 106), Kostić – Lindstrom (Hauge, 70), Kamada, Borre

RANGERS: McGregor – Tavernier, Goldson, Bassey, Barišić (Roofe, 117) – Jack (Davis, 74), Lundstram, Kamara (Arfield, 91) – Wright (Sakala, 74, Ramsey, 117), Kent, Aribo (Sands, 101)