Odlični nastupi Bogdanovića i Zubca u pobjedama Jazzera i Cilppersa

Utah Jazzeri nastavili su uspješan niz i upisali su petu pobjedu zaredom.

Ovaj put slavili su u Charlotteu protiv Hornetsa sa 114:107 uz veliki doprinos Bojana Bogdanovića koji je predvodio strijelce Utaha, no titulu igrača utakmice ipak odnosi Rudy Gobert još jednim vrhunskim nastupom, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Jazzeri su kontrolu nad rezultatom preuzeli tek u zadnjoj dionici, izdržali su do kraja iako su završnicu odradili bez prvog trenera Quina Snydera koji je isključen zbog dvije tehničke pogreške u četvrtoj četvrtini.

Utah je preživio sjajno prvo poluvrijeme Charlottea koji je igrao izvrsno i trebao je čak i uvjerljivije voditi od tih 64:56. No, Jazzeri su ostali na malom zaostatku i onda su u drugom poluvremenu potpuno okrenuli priču na svoj mlin.

Devet minuta prije kraja susreta stigli su do prednosti koju do kraja više nisu nijednom ispustili. U završnici susreta trica Bogdanovića za plus osam pa zakucavanje Goberta 16 sekundi prije kraja, neki su od ključnih koševa koji su zaključili priču.

Pobjeda je još vrjednija kada se zna da su Jazzeri ponovno igrali bez Mikea Conleyja, startnog playmakera s kojim bi bili još jači i neugodniji.

Bogdanović je susret završio s 26 poena (3/3 za dva, 4/9 za tri, 8/8 slobodna bacanja), tri skoka i tri asistencije za 36 minuta. Donovan Mitchell dodao je 20 poena i devet asistencija, a Rudy Gobert 17 poena i 19 skokova.

Kod Charlottea Terry Rozier završio je s 29 poena, a Devonte Graham dodao je 22 poena

Prvu pobjedu u San Antonio sa suprotne strane upisao je Kawhi Leonard koji je s Los Angeles Clippersima slavio sa 134:109. Gostujuća momčad susret je prelomila odličnom trećom četvrtinom koju je dobila s 38:22, a uoči zadnjih 12 minuta tako imala 27 poena prednosti (110:83).

Kawhi Leonard predvodio je Clipperse s 26 poena, sedam skokova, devet asistencija i četiri ukradene lopte. Ivica Zubac za 21 i pol minutu dodao je 15 poena (7/7 za dva, slobodna bacanja 1/3), pet skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

DeMar DeRozan s 24 poena predvodio je Spurse, Marco Belinelli dodao je 17 poena.

Pobjedu na gostovanju upisali su Houston Rocketsi koji su slavili kod Phoenix Sunsa sa 139:125. Rocketsi su preuzeli vodstvo za stalno u završnici prve četvrtine. Držali su se Sunsi dobro kroz veći dio utakmice, ali Houston je u završnici ipak otišao na veću razliku te ju sačuvao do kraja.

James Harden s 47 poena, šest skokova i sedam asistencija predvodio je Rocketse, Russell Westbrook dodao je 30 poena i deset asistencija.

Kelly Oubre Jr. s 26 poena predvodio je Sunse. Dario Šarić dodao je deset poena (5/8 za dva, 0/1 za tricu) i pet skokova za nešto više od 19 minuta provedenih na parketu.

NBA, rezultati od subote, 21. prosinca:

Charlotte Hornets – Utah Jazz 107:114
San Antonio Spurs – LA Clippers 109:134
Phoenix Suns – Houston Rockets 125:139
Portland Trail Blazers – Minnesota Timberwolves 113:106 (Lillard 26p, Hezonja nije igrao / Wiggins 33p, 6sk)