Odlični Bogdanović još jednom predvodio Pacerse, Zubac već do poluvremena na 12 skokova

Noćašnji program u NBA ligi donio je nastup četvorice Hrvata, a predvodio ih je još jednom sjajni Bojan Bogdanović. Ivica Zubac vodio je veliku bitku protiv Nurkića i Kantera, ali i on je poput Šarić i Žižića upisao poraz.

Indiana Pacersi i New York Knicksi tražili su prekid negativne serije u koju su ušli, a na kraju su uspješniji bili Pacersi. Veliku ulogu u tome igrao je Bojan Bogdanović koji je predvodio strijelce Indiane u ovom susretu što i nije neka novost, prenosi Sportnet.hr.

Indiana je vodila 97:81 sedam minuta prije kraja susreta, ali gosti su se uspjeli približiti 20 sekundi prije kraja na samo tri poena zaostatka. Ipak, mirna ruka Darrena Collisona s linije slobodnih bacanja odlučila je dvoboj i spriječila potpuni povratak Knicksa.

Moraš igrati čvrstu košarku i u tome uživati, a ne si stavljati toliki pritisak za vrat. Važno je biti koncentriran na ono na što nismo dobro radili u našoj zadnjoj utakmici i pokušati biti bolji u sljedećoj, kaže trener Indiane Nate McMillan.

Bojan Bogdanović za 36 minuta ubacio je 24 poena (6/8 za dva, 3/8 za tri, 3/3 slobodna) uz četiri skoka, Darren Collison dodao je 16 poena, devet asistencija i pet skokova dok je Wesley Matthews klubu koji ga je otpustio prošlog mjeseca ubacio 14 poena.

Kod Knicksa i dalje nema Marija Hezonje, 21 poen upisao je Emmanuel Mudiay, 18 poena uz šest skokova dodao je Damyean Dotson, a 12 poena uz 16 skokova i pet asistencija DeAndre Jordan.

Philadelphia je upisala pobjedu protiv Cavaliersa sa 106:99 u susretu koji neće dugo ostati u ugodnom sjećanju Sixersima. Unatoč pobjedi odigrali su dosta blijedo, desetkovani Cavsi stvorili su im dosta problema i čak su manje od tri minute prije kraja ubačajem Cedija Osmana vodili.

Ipak u završnici je domaćin došao do pobjede. Trica Mikea Scotta, jedno bacanje Bena Simmonsa i zakucavanje Joela Embiida za prednost Philadelphije koja je ipak mirno privela susret kraju.

Simmons je predvodio domaćina s 26 poena, deset skokova i osam asistencija dok su po 17 poena dodali Embiid (19 skokova, pet asistencija) i JJ Redick, a Boban Marjanović ubacio je 11 poena uz pet skokova. Kod poraženih Collin Sexton završio je s 26 poena, Osman je dodao 18 uz osam skokova, a Ante Žižić za 34 minute ubacio je 12 poena (6/12 za dva, 0/1 slobodna) uz pet skokova i dvije asistencije.

Portland Trail Blazersi sjajnom zadnjom četvrtinom svladali su u gostima Los Angeles Clipperse i prekinuli tako njihovu seriju pobjeda. Odigrali su Blazersi vrhunsku završnicu i na kraju odnijeli vrlo bitnu pobjedu u borbi za što bolji plasman uoči doigravanja.

Na ulasku u zadnju dionicu momčadi su bile praktički poravnate, ali serija 21:5 gostiju potpuno je prelomila susret i završilo je s visokih 125:104 za Portland.

CJ McCollum ubacio je 35 poena (6/11 trica), a po 20 su dodali Jusuf Nurkić (12 skokova) i Damian Lillard (12 asistencija). Kod Clippersa Montrezl Harrell ubacio je 22 poena uz 11 skokova, Lou Williams 18 poena, a Ivica Zubac za 22 minute dodao je deset poena (4/15 za dva, 2/2 slobodna) uz 16 skokova (deset u napadu) i dvije asistencije. Zubac je već na poluvremenu imao 12 skokova.

Denverova forma malo je pala u zadnje vrijeme, ali protiv Minnesote je ipak odigrao jako dobru utakmicu. Nuggetsi su dominirali susretom od početka do kraja i mirno su slavili. Gosti nisu imali nikakve šanse bez obzira na još jedan jako dobar nastup Karl-Anthonyja Townsa. Jamal Murray s 30 poena predvodio je Nuggetse, a Paul Millsap dodao je 23 poena i pet skokova. Vrlo dobar bio je Nikola Jokić s 18 poena, osam skokova i sedam asistencija. Kod poraženih Towns je završio s 34 poena i deset skokova, Tyus Jones dodao je 16 poena, a Dario Šarić za 19 minuta devet poena (3/5 za dva, 1/2 za tri) uz četiri skoka i dvije osvojene lopte.

Lakersi su u gostima upisali pobjedu protiv Chicago Bullsa sa 123:107, no sve je jasnije kako neće vidjeti doigravanje, bez obzira na ovu pobjedu i prekid negativnog niza. Zaostatak je priličan i teško će do to okrenuti. Ovdje je LeBron James vukao s 36 poena i deset skokova, Kentavious Caldwell-Pope dodao je 24 poena i šest skokova, Kyle Kuzma 21 poen uz pet skokova. Kod Bullsa Robin Lopez ubacio je 20 poena uz sedam skokova.

Unatoč problemima s lakšom ozljedom, Luka Dončić zaigrao je protiv San Antonija, ali nije briljirao. Nisu niti Mavericksi odigrali bajnu utakmicu te su poraženi 112:105. Spurse je predvodio raspoloženi DeMar DeRozan s 33 poena i šest asistencija, a na drugoj strani utakmicu karijere odigrao je Jalen Brunson s 34 poena. Dončić je ubacio 12 poena (5/18 šut) uz šest skokova, sedam asistencija, ali i devet izgubljenih lopti.