Odlična partija Brekala, Kovač nastavio pobjednički niz

Josip Brekalo zabio je u pobjedi Wolfsburga, dok je Niko Kovač upisao treću uzastopnu pobjedu s Bayernom i iskoristio kiks Borussije Dortmund.

U susretu 9. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju pobijedio Mainz s 2:1 upisavši i treću pobjedu u nizu, dok je Borussija Dortmund na svom travnjaku kiksala odigravši 2:2 protiv berlinske Herthe.

Zanimljivo, sve tri pobjede Bavarci su ostvarili na gostovanjima. Prvo su u prvenstvu pobijedili Wolfsburg (3:1), potom u Ligi prvaka u Ateni AEK (2:0), a danas i Mainz (2:1). Njemački prvak ponovo nije blistao, no treća pobjeda u nizu ublažit će kritike na račun hrvatskog stručnjaka Nike Kovača.

Bayern je poveo u 39. minuti golom Leona Goretzke koji je iz voleja zabio na asistenciju Joshue Kimmicha. Mainz je izjednačio u 48. minuti preko Jeana Boetiusa, a Thiago Alcantara je u 62. minuti vratio Bavarce u prednost. Gosti su sve dvojbe oko pitanja pobjednika mogli razriješiti u 78. minuti, no Javi Martinez je pogodio vratnicu udarcem s više od 20 metara. Dvije minute kasnije sjajnu priliku je imao i Niklas Sule koji je u situaciji jedan na jedan s golmanom pucao ravno u Floriana Mullera.

Borussija je na svom terenu dva puta vodila protiv Herthe, ali su gosti iščupali bod i to golom u posljednjim trenucima susreta. Oba gola za Borusiju zabio je Jadon Sancho (27, 61), dok je Salomon Kalou (41, 90+1-11m) bio dvostruki strijelac za Herthu koja je prekinula Borussijin niz od sedam uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima.

Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Fortunu sa 3:0 uz odličnu partiju Josipa Brekala koji je u 72. minuti zabio drugi gol za ‘vukove’. Goste je u vodstvo doveo Wout Weghorst iz jedanaesterca u 41. minuti, a u 80. minuti Daniel Ginczek je zabio za 3:0.

Hannover je kod kuće izgubio od Augsburga sa 1:2, a Josip Elez je za domaći sastav igrao do 65. minute.

Na ljestvici i dalje vodi Borussija Dortmund sa 21 bodom, no Bayern se približio na dva boda zaostatka. Na trećem mjestu je Borussija Moenchengladbach sa 17 bodova koliko ima i Werder iz Bremena.