Košarkaši Širokog poraženi u Kaknju

HKK Široki poražen je u Kaknju rezultatom 92:81 u drugom kolu Prvenstva BiH.

Momčadi su podjednako ušle u susret. Domaćini su sredinom prve četvrtine vodili 10:6, ali onda je Široki izjednačio pogocima Karačića, a potom i prešao u vodstvo koje je zadržao do kraja četvrtine. Prva četvrtina pripala je Širokom rezultatom 16:20.

Mlada postava Širokog i u drugu četvrtinu ušla je bolje. Sredinom četvrtine gosti su imali vodstvo i od +7, ali Kakanj nije dopustio košarkašima Širokog da stvore veću prednost, tako da se na odmor otišlo rezultatom 34:38.

Kakanj se vratio u trećoj četvrtini i prvo došao do izjednačenja, a onda su domaćini pojačali ritam igre i došli do vodstva i od osam razlike 53:45. Međutim, izabranici Danijela Jusupa su se probudili i odigrali bolje kraj četvrtine tako da se u posljednji period igre ušlo rezultatom 57:56.

Široki je početkom posljednje četvrtine došao do izjednačenja, ali onda je momčad Kaknja ubacila u brzinu više i Široki je cijelo vrijeme hvatao zaostatak od par koševa. Gosti su se dobro držali sve do posljednje minute, no onda su domaćini sve pogađali i susret je završio rezultatom 92:81.

NA terenu su se u Širokom istaknu Karačić sa 17 poena i Filipović s 15, dok je kod gostiju najviše koševa zabilježio Aldin Muflizović.