Odličan nastup Željezničara u Estoniji i lijepa prednost za uzvratni dvoboj

Nogometaši Željezničara uzeli su ono po što su došli u daleku Estoniju. Plavi su ostvarili pobjedu od 2:0 u prvom susretu 1. pretkola Europske lige, protiv domaćeg sastava Narva Trans.

Od samog su početka krenuli po gol, da bi se mreža Estonaca zatresla već u 11. minuti. No, pogodak je poništen, signalizirano je zaleđe Zajmovića.

Četiri minute kasnije ipak je sve bilo čisto. Pavić je centrirao iz kornera, u šesnaestercu se najbolje snalazi Miloš Bakrač koji glavom trese mrežu domaćih, nakon što je vratar Kotenko neoprezno napustio svoj položaj među vratnicama.

Nakon toga, susret je utonuo u nešto mirniji ritam. Gosti su i dalje izgledali bolje, mada bez konkretnijih prilika. S druge strane, Proshin se mogao upisati u strijelce nakon konfuzije u kaznenom prostoru Plavih u 22. minuti, ali srećom nije se najbolje snašao, piše ScSport.ba.

Do kraja poluvremena nije bilo naročitih uzbuđenja, kao ni početkom drugog dijela dvoboja. Narva se otvorila nakon 60. minute, otvorenijeg garda krenula prema golu bh. momčadi, što je Željinim igračima pružilo mogućnost da prijete iz kontranapada. Ipak, pretjerano zanimljivih situacija i dalje nije bilo.

No, taman kada se činilo da je to sve od današnjeg Željinog repertoara, iznenada se ukazala šansa. Odlično je ubacio Blagojević, na pravom mjestu bio je usamljeni Šabanadžović koji poentira za konačnih 2:0 u 74. minuti, a samim time veliku prednost bh doprvaka pred uzvrat na Grbavici koji slijedi za tjedan dana.