Odličan nastup Bendera i Žižića u pobjedi Maccabija

Nakon poraza u prošlom kolu protiv Hapoel Holona, Maccabi Tel Aviv upisao je pobjedu u gostima kod Nes Zione.

Očekivana pobjeda najvećeg izraelskog kluba, Nes Ziona ostala je na onoj jedinoj dosad koju je ostvarila protiv posljednjeplasirane Bnei Herzliye.

Maccabi je odlično otvorio utakmicu i imao gotovo 20 poena prednosti tijekom druge četvrtine da bi treću dionicu u potpunosti prespavao. U jednom trenutku domaćin je napravio seriju čak 20:2 i približio se na samo dva poena zaostatka.

Nakon što je domaćin u zadnjoj četvrtini poveo s 54:53, Maccabi radi seriju 8:0 i rješavao pitanje pobjednika. Na kraju je slavio sa 65:58.

Sjajnu utakmicu kod pobjednika odradio je Dragan Bender koji je za 25 minuta upisao 19 poena (2/3 za dva, 3/6 za tri, 6/6 slobodna) uz 11 skokova i četiri asistencije. Ante Žižić dodao je za 30 minuta 12 poena (4/4 za dva, 4/6 slobodna) uz devet skokova, piše Sportnet.hr.