Nula u Banjoj Luci: Borac i Zrinjski odigrali utakmicu bez golova

Nogometaši Zrinjskog su u 17. kolu Premijer lige BiH gostovali kod Borca, a utakmica je završena bez golova.

Početak utakmice obilježilo je mnogo prekršaja i nervoze. Već je u petoj minuti došlo do naguravanja između igrača pa je sudac Admir Šehović imao mnogo posla smirujući strasti.

Vranješ je pokušao lobovati Brkića koji je uspio intervenirati na gol-crti. Potom je tražio da se prizna gol iako je lopta vidljivo bila ispred crte.

Njegov zahtjev je razljutio igrače Zrinjskog zbog čega je došlo do naguravanja.

Borac je bolje otvorio utakmicu, ali nije bilo prave opasnosti za Brkićev gol.

Zrinjski je najbolju priliku u prvom dijelu utakmice imao preko Tičinovića koji je u 20. minuti sam sebi izgradio šut, ali njegov udarac odlazi malo preko gola.

Jančić je u 28. minuti postao prvi igrač sa žutim kartonom, a gosti su iz tog slobodnjaka umalo došli do pogotka. Domaćina je spasio Lučić koji je krajnjim naporom loptu skrenuo u korner.

Borac je uzvratio preko raspoloženog Vranješa čiji je udarac otišao malo pored gola.

Do kraja poluvremena nije bilo previše uzbuđenja i na predah se odlazi bez golova.

Borac na početku drugog poluvremena dolazi do vodstva. Dujković je pogodio za 1:0, igrači su proslavili, navijači popalili baklje, a gol je zatim poništen. Sudac Šehović je nakon duge konzultacije s pomoćnikom Dženanom Milićem dosudio očigledno zaleđe.

Oba kluba su nakon toga zaigrala otvorenije, ali golova nije bilo.

U 67. minuti se nakon nezgodnog pada ozlijedio golman gostiju Ivan Brkić koji je morao napustiti igru, a umjesto njega je ušao mladi Kenan Topolović koji je upravo iz Borca prešao u Zrinjski.

U 89. minuti probao je Vranješ iz slobodnog udarca no rezultat se nije mijenjao. Pet minuta kasnije s druge strane je zaprijetio Mandić koji je dobro istrčao kontru, ali njegov udarac brani Lučić.

Pred kraj je opet je došlo do naguravanja igrača, a glavni akteri ovaj put su bili Volkov i Zlomislić koji su dobili po žuti karton.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i Zrinjski se u Mostar vraća s jednim osvojenim bodom.

FK BORAC: Lučić, Radulović, Jovanović, Kajkut, Crnov, Ćosić, Milutinović, Dujaković, Vranješ, Janičić, Ziljkić.

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Gojković, Čurjurić, Zlomislić, Kunić, Barbarić, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Tičinović,, Kadušić.