Novo iznenađenje: Švedska srušila Francusku

Švedska se plasirala u finale Europskog rukometnog prvenstva nakon što je u drugoj polufinalnoj utakmici pobijedila Francusku rezultatom 34:33.

Francuska je odlično otvorila utakmicu i povela s 5:1, ali tada se razbranio sjajni švedski golman Andreas Palicka.

Sjajni golman je postigao čak tri gola, te je obranio sedam udaraca Francuza i Švedska je na poluvremenu imala prednost 17:14.

U drugom poluvremenu Švedi su imali i +5 ali i Francuzi su uzvratili. Četiri minute prije kraja stigli su na 32:31, čak su imali i posljednji napad za izjednačenje, ali je sjajni Palicka obranio udarac Fabregasa, te je Švedska izborila plasman u finale.

Tamo će ih u nedjelju čekati Španjolska koja je u prvom polufinalnu iznenađujuće svladala Dansku rezultatom 29:25.

Najbolji kod Švedske bio je fantastični Jim Gottfridsson s devet golova iz deset pokušaja, a podijelio je i osam asistencija. Lucas Pellas postigao je sedam pogodaka, dok je Jonathan Carlsbogard postigao pet.

Kod Francuza su Hugo Descat i Aymeric Minne zabili osam, a tragičar Ludovic Fabregas pet golova.