Novi kiks Real Madrida, Zidane pred otkazom

Nogometaši Levantea priredili su iznenađenje u 21. kolu španjolskog prvenstva pobijedivši na gostovanju kod Real Madrida s 2-1 (1-1).

“Kraljevski klub” bio je u oslabljenom sastavu i bez Zinedinea Zidanea na klupi, a već od 9. minute igrao je i s igračem manje, jer je isključen Militao. No domaći su unatoč brojčanom manjku poveli u 13. minuti pogotkom Asensija. Levante je u 32. minuti izjednačio zahvaljujući Moralesu.

U drugom poluvremenu gosti su u 64. minuti propustili najstrožu kaznu, kad je Courtois obranio udarac Rogeru. No najbolji strijelac Levantea u 78. minuti ispravio je svoju pogrešku i postigao pobjednički pogodak na stadionu Alfredo di Stefano.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za domaću momčad.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Sevilla je slavila s 2-0 (1-0) na gostovanju kod EibaraOcampos je u 28. minuti realizirao najstrožu kaznu, a Jordan je u 55. minuti postigao pogodak za konačnih 2-0, javljaju agencije.

Ivan Rakitić je za pobjednike odigrao posljednjih 20 minuta utakmice.