Novi dvoboj na Koševu pripao Sarajevu, Zrinjski ispao iz Kupa

Sarajevo i Zrinjski ponovno su nakon četiri dana odmjerili snage na stadionu “Asim Ferhatović Hase”. Ovaj put su kao pobjednici izašli nogometaši Sarajeva, koji su s minimalnih 1:0 izborili polufinale Kupa BiH.

Zrinjski je u ovu utakmicu ušao s dosta samopouzdanja, nakon odlične igre i pobjede u subotu na istom stadionu u prvenstvu. Iako Mostarci su imali dosta problema u kadru, jer Magdić nije mogao nastupati zbog crvenog kartona, Todorović je bio ozlijeđen, a dosta igrača u kadru imalo je problema od prošle utakmice.

Ono što Mostarce može brinuti su i ozljeda nosa Josipa Ćorluke te ozljeda najboljeg igrača Nemanje Bilbije koji je izašao u 20. minuti.

S druge strane trener Sarajeva Vinko Marinović, koji iz nepoznatih razloga nije bio na klupi svoje momčadi, napravio je nekoliko promjena u sastavu nezadovoljan igrom iz prethodne utakmice.

Domaći su ovaj put puno agresivnije krenuli u utakmicu s jasnom željom da uzvrate Mostarcima za prvenstveni poraz.

U prvom poluvremenu stvorili su nekoliko prigoda preko Mešanovića i Handžića, ali iskazao se vratar Zrinjskog Varvodić. Dominacija Bordo momčadi se isplatila u 37. minuti. Haris Handžić je pobjegao obrani Zrinjskog i pogodio za vodstvo domaćih. To će se kasnije pokazati i kao odlučujući pogodak.

U nastavku izvršeno je dosta promjena, a Zrinjski uz dvije prisilne izmjene ponajboljih igrača (Bilbije i Ćorluke) nije imao velike izglede preokrenuti rezultat. U 75. minuti Plemići su i u ovoj utakmici dobili crveni karton. Ovaj put isključen je stoper Josip Gačić.

To je Sarajevu uvelike olakšalo posao, pa su do kraja stvorili još nekoliko opasnih situacija. Hebibović je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, a Velkoski i Dupovac su šutirali pored gola nakon prekida.

Ipak rezulatat se do kraja nije mijenjao i Sarajevo je s ovom minimalnom pobjedom zasluženo prošlo u polufinale Kupa, pridruživši se banjalučkom Borcu, Tuzla Cityju te Klisu iz Butorović Polja.

SARAJEVO: Kovačević, Oremuš, Miličević, Dupovac, Pidro, Pejović, Đokanović, Mešanović (od 83. Adukor), Hebibović, Fanimo (od 71. Velkoski), Handžić

ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka (od 46. Gačić), Jakovljević, Bekić, Tičinović, Enin, Zlomislić, Bilbija (od 20. Pušić), Filipović, Juranović, Ivančić (od 67. Mašić)