Uvjerljive pobjede Izviđača i Borca za najbolju moguću najavu velikog derbija

Rukometaši Izviđača nastavili su nizati pobjede u tekućem prvenstvu BiH, pa su tako u vikendu iza nas u svom šestom nastupu zabilježili i šestu pobjedu svladavši u Derventi istoimenog domaćina sa sigurnih i poprilično uvjerljivih 24:16.

Izviđač je odlično otvorio utakmicu, pokretljivom obranom nije dao domaćinu priliku da ugrozi odličnog vratara Josipa Kvesića, a u napadu su pogađali Marko Vukić tri puta, David Mandić dva puta i jednom Vasilije Kaluđerović i tako su u 11. minuti “Skauti” stigli do pet pogodaka razlike, odnosno vodstva od 6:1.

Međutim Derventa se nije predavala, borbenom igrom je pokušavala uhvatiti priključak u čemu do kraja poluvremena uspijeva smanjujući na minimalnih 10:9.

U drugom poluvremenu Izviđač je zaigrao s više koncentracije, spriječio je kontru domaćina na čemu je posebno inzistirao trener Sivio Ivandija i s čime nije bio zadovoljan u prvom poluvremenu. U petnaest prvih minuta nastavka „Skauti“ serijom 7:2 dolazi do prednosti od šest pogodaka (17:11) i tu su zapravo prelomili utakmicu.

David Mandić je ponovno bio prvo ime, ne samo po broju pogodaka, već kako navodi službena stranica HRK Izviđača po maestralnoj igri u obrani – stizao je svugdje, zatvarao sve pukotine i dizao moral svojih suigrača.

Njemu uz bok, svakako, je bio Marko Vukić, stamen, visok, bio je nerješivi problem za napadače Dervente, a uz to postigao je i pet pogodaka. Pet pogodaka postigao je i Josip Čutura. Josip Kvesić je nastavio s odličnim partijama i došao do brojke od petnaest uspješnih obrana.

Sljedeće sedmo kolo koje je na rasporedu sljedećeg vikenda, donosi veliki derbi, u kome se u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom sastaju, dvije neporažene momčadi, rukometaši Izviđač Central osiguranja i Borca m:tel iz Banjaluke. Odlične igre jedne i druge momčadi su pozivnica ljubiteljima rukometa u Ljubuškom da napune dvoranu i uživaju u jednoj vrhunskoj rukometnoj predstavi.

Borac za sada također ima maksimalan učinak, a prošlog vikenda je s uvjerljivih 42:28 pobijedio momčad Kaknja. Dodajmo i to kako su domaće poraze upisali Bosna iz Sarajeva i Zrinjski. Naime, Vogošća je u dvorani na Bijelom Brijegu porazila “Plemiće” sa 23:21, dok je Konjuh iz Živinica pobijedio “Studente” u Sarajevu 27:25.

DERVENTA – Sportska dvorana JU SKC Derventa. Gledatelja 200. Suci: Edin Kulović (Ilidža) i Vedad Škaljić (Sarajevo). Nadzornik: Zoran Šarić (Prijedor).

RK DERVENTA: D. Škrga (3 obrane), Stojić (2 obrane), Starčević (2 obrane), Draganić 1, Sibinčić, Šijaković 1, Lukić 2, Zemunović 4, Milinković, R. Škrga, Marković 2/1, Dragičević, Stanković, Ivanović 1, Martinović 1, Zekić 4. Trener: Zoran Dokić.

HRK IZVIĐAČ CO: Ivanković ( 1 sedmerac), Kvesić (15 obrana, 1 sedmerac), Miličević, Mandić 7/1, Marković, Čutura 5, Leković 2, Jarak, Bubalo, Kaluđerović 2, J. Grbavac 1, Vukić 5, M. Pavlak 1, A. Pavlak 1, Rodin, Jozinović. Trener: Silvio Ivandija.

Isključenja: Derventa 8 minuta, Izviđač CO 4 minuta.
Sedmerci: Derventa 3/1, Izviđač CO 1/1.