Novak Đoković obranio naslov pobjednika u Wimbledonu

Đoković je u Wimbledonu slavio prošle, te 2011. godine. Đoković je tako postao tek osmi igrač u povijesti koji je uspio obraniti naslov na jednom od najuglednijih svjetskih turnira.

Novak Đoković obranio je naslov pobjednika u Wimbledonu. Do svog trećeg naslova u All England Clubu i devetog Grand Slam naslova stigao je slavivši protiv Rogera Federera u četiri seta, sa 7:6(1), 6:7(10), 6:4, 6:3.

Đoković je u Wimbledonu slavio prošle, te 2011. godine. Đoković je tako postao tek osmi igrač u povijesti koji je uspio obraniti naslov na jednom od najuglednijih svjetskih turnira. Prvom tenisaču svijeta to je drugi Gland Slam ove sezone nakon pobjede na Australian Openu i deveti u karijeri.

Federer je ostao na rekordnih 17 Grand Slam naslova pri čemu sedam osvojenih u All England Clubu. Da je pobijedio Švicarac bi postao najstariji pobjednik Wimbledona u Open eri sa 33 godine i 338 dana, javlja Hina.

Prva dva seta razriješena su u trinaestoj igri. Prvi set otišao je na Đokovićevu, a drugi na Federerovu stranu. Ključan detalj dogodio se početkom trećeg seta, kada se Đoković uspio oporaviti nakon izgubljenog ‘tie-breaka’ i sedam propuštenih set lopti. U trećem setu Đoković je brzo načinio break i poveo 3-1. Kod rezultata 3-2 meč je na pola sata prekinut zbog kiše. Prekid nije omeo srpskog tenisača koji je osvojio treći set rezultatom 6-4, a idući 6-3 za ukupnu pobjedu.