Nova uvjerljiva pobjeda: Košarkaši Širokog nadigrali Bratunac

HKK Široki svladao je na gostovanju KK Bratunac TRB s visokih 63:84 u šestom kolu Prvenstva BiH.

Sjajna mlada momčad Danijela Jusupa ove sezone bilježi odlične rezultate. Široki je bolje otvorio susret i koševima Gorana Filipovića uspostavio prednost od 5:0, no gosti su se brzo probudili i u nastavku se igrala vrlo ujednačena utakmica. Prva četvrtina završila je rezultatom 19:19.

Drugi period igre ponovno su Širokobriježani otvorili bolje, no domaćini su sredinom četvrtine prešli u vodstvo. Domaćini su prednost držali do samog kraja prvoga poluvremena, ali onda Filipović u dva navrata pogađa i vraća prednost na stranu Širokog (33:34).

Košarkaši Širokog sjajno su ušli u treću četvrtinu. Prednost je samo rasla, a domaćini nisu imali rješenja za šuterski raspoloženu momčad gostiju. Široki je u posljednji period igre ušao s prednošću od 17 razlike (48:65).

U posljednjoj četvrtini Bratunac se pokušao vratiti, no Širokobriježani su nastavili u istom ritmu lako privodeći utakmicu kraju.

U redovima Širokog najefikasniji bio je Goran Filipović s 29 poena, a kod gostiju 15 je ubacio Wesley Alcegaire.

Široki sada ima četiri pobjede (Vogošća, Sloboda, Student, Bratunac) i jedan poraz (Kakanj), a u trećem je kolu bio slobodan.