Nova blamaža Mladosti: Tuzla City zabio pet golova i rutinski odnio bodove iz Kaknja

U prvoj utakmici četvrtog kola Premijer lige BiH Mladost je dočekala Tuzla City, a gosti su slavili pobjedu rezultatom 5:2.

Već nakon prvih pola sata igre bilo je jasno da će Tuzlaci upisati rutinsku pobjedu.

Maksimović je u 11. minuti pogodio za 1:0, a potom je Ubiparip u 24. minuti udvostručio prednost. Pet minuta kasnije Ramić je postigao i treći pogodak za City.

U 39. minuti gosti su ostali s igračem manje kada je golman Fejzić istrčao izvan kaznenog prostora i igrao rukom ispred Hadžića, te je zasluženo dobio crveni karton.

No, i s 10 igrača Tuzlaci su rutinski odradili preostalih 50-ak minuta susreta.

Nikolić je u 66. minuti smanjio na 3:1 i dao tračak nade Mladosti da bi mogla stići do boda, ali je već u sljedećem napadu Crnkić pogodio za 4:1 i na taj način dao domaćoj ekipi do znanja da se ne može nadati povoljnom ishodu utakmice.

Sve što je Mladost uspjela do kraja je postići drugi pogodak kada se u 76. minuti u strijelce upisao Dedić iz slobodnog udarca.

No, samo tri minute kasnije Bukvić je i peti put morao po loptu u svoju mrežu. Strijelac je bio Badji, a Nukić je upisao treću asistenciju nakon što je sjajno uposlio suigrače za drugi i treći pogodak svoje ekipe, piše Klix.

Ovo je treći težak poraz Mladosti nakon što je u prvom kolu izgubila sa 6:0 od Borca, te u prošlom kolu sa 3:0 od Slobode. Jedini bod ekipa iz Doboja kod Kaknja je osvojila protiv Sarajeva u drugom kolu kada je bilo 2:2.