Nogometašice Širokog Brijega poražene u derbiju kola od Čelika

ŽNK Široki Brijeg poražen je 1:2 od ŽNK Čelik u derbiju osmog kola Prve ženske lige FBiH igranom u Trening kampu ”Musa-Karačić” na Blatu.

Domaće nogometašice su ipak bolje otvorile utakmicu te su povele preko Branke Karačić koja je u 24. minuti lobovala protivničku vratarku. Ipak, do kraja prvog poluvremena gošće iz Zenice su uspjele izjednačiti. U 42. minuti Ilma Durmo bez problema pogađa za 1:1 nakon velike pogreške domaće vratarke.

U drugom poluvremenu Širokobriježanke su mogle doći u vodstvo, no Julija Kvesić je iz neposredne blizine pucala ravno u vratarku. Minutu kasnije, točnije u 58., Azra Goga iz polukontre pogađa za preokret, a na kraju će se ispostaviti, i za veliku pobjedu od 1:2.

Široki Brijeg je do ovog susret dijelio drugo mjesto s Čelikom koji ih je sada gurnuo na treće mjesto.

U sljedećem kolu, koje je na rasporedu u subotu, 15. travnja, Širokobriježanke na domaćem terenu dočekuju tuzlansku Slobodu.