Nogometaši Željezničara ovjerili prolazak u 2. pretkolo EL-e

Još jedanput su nogometaši Željezničara svladali estonsku Trans Narvu i bez većih poteškoća izborili 2. pretkolo Europske lige gdje će igrati s boljim iz sraza Stumbras – Apollon Limassol (klub iz Litve bio je bolji s 1:0 u njihovom prvom dvoboju).

Nakon onih 2:0 u Tallinu nije sve najbolje započelo za momčad trenera Slobodana Krčmarevića, jer im se u 5. minuti nakon zgoditka Plotnikova dogodio hladan tuš pred gotovo 10.000 gledatelja.

Željezničar je bio nadomak izjednačenja u 22. minuti kada se sam pred suparničkim vratarem našao Zajmović, ali ovaj je obranio, pa je lopta završila u korneru. Nakon ubačaja iz kuta u prilici se našao i Bogičević, no ni on nije zabio.

Ipak, tri minute kasnije poslije smušenosti gostujuće obrane Zajmović pogađa za 1:1, a već u 29. minuti Željezničar stiže do potpunoga preokreta zahvaljujući zgoditku Sulejmana Krpića i opet nakon pogreške vratara Trans Narve.

Barkov je u 33. minuti bio u prilici za goste, gađao glavom, ali je Kjosevski to odlično obranio. Ovaj isti igrač je u 67. minuti imao volej pokušaj sa 6-7 metara, ali je radio Željin blok, pa su Estonci izvukli samo korner.

Veselinović je u 79. minuti zapucao priliku za “Plave”, ali se iskupio tri minute kasnije proigravši Krpića koji zaobilazi suparničkoga vratara i pogađa za konačnih 3:1.