Ništa od polufinala US Opena: Čilić odlično krenuo, pa izgubio od Nishikorija

Kei Nishikori pobijedio je Marina Čilića u četvrtfinalu US Opena s 2:6, 6:4, 7:6, 4:6, 6:4.

Čilić je odlično otvorio meč – u prvom setu pobijedio je 6:2. U istom je ritmu nastavio i u drugom setu u kojem je vodio 4:2 i imao servis, ali onda je krenuo pad.

Nishikori je osvojio šest uzastopnih gemova: drugi set je okrenuo na 6:4 i poveo s 2:0 u trećem. Čilić se vratio i izborio tie break, u kojem je napravio dvije dvostruke servis-greške, što je Nishikori iskoristio za preokret i vodstvo 2:1 u setovima, piše Gol.hr.

Međutim, Čilić se vratio u četvrtom setu: napravio je break u sedmom gemu i obranio servis te izborio odlučujući peti set.

Nishikori je u četvrtom gemu petog seta ostvario break i poveo 3:1. Međutim, Čilić je vratio break i izjednačio se s japanskim tenisačem na 4:4. Ipak, Nishikori je prvo obranio svoj servis, a zatim uzeo break koji mu je donio pobjedu i polufinale protiv boljeg iz ogleda Novaka Đokovića i Johna Millmana.