Nigerijci za nepunih pola sata zabili Argentini četiri gola!

U Krasnodaru je danas Argentina odmjerila snage s Nigerijom, a prijateljski susret završen je pobjedom Super Orlova (4:2).

Nigerija je za 36 minuta gubila 2:0 i nekako je djelovalo “logično” da su Argentinci bolji na terenu i da imaju vodstvo. Poveli su golom Banege u 27. minuti, da bi samo desetak minuta kasnije Sergio Aguero povisio na 2:0, a minut do odlaska na odmor Iheanacho zabija za 2:1 i vraća nadu Nigeriji, javlja SportSport.ba.

U nastavku dosta promjena, kako to dolikuje prijateljskim susretima, ali i dosta golova, čak tri i sva tri u mreži Gaučosa.

Prvo je Arsenalov ofanzivac Iwobi pogodio za 2:2 u 52. minuti, a dvije minute kasnije Idowu zabija za preokret Nigerije. Novim golom Iwobi je u 73. minuti postavio konačan rezultat.

Za Argentinu nije igrao Leo Messi, ali su šansu dobili Dybala, Aguero, Di Maria, Banega, Perez, Mascherano…