Nezaustavljivi Zrinjski slavio i na Grbavici

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Željezničar 2:1 u derbiju 27. kola Premijer lige BiH igranom u petak na stadionu Grbavica u Sarajevu.

Iako je u prošlom kolu matematički osigurao sedmi naslov prvaka, Zrinjski se nije opustio te je nastavio u jakom ritmu.

”Plemići” su poveli već u 2. minuti kada je Savić spustio glavom ubačaj Josipa Ćorluke iz auta, a na pravom mjestu se našao Niko Janković koji je zabio za 1:0.

Mostarci su mogli do poluvremena praktički riješiti pitanje pobjednika, no Sarajlije su u dva navrata izbacivale loptu s gol-linije. Neiskorištene prilike mogle su Zrinjski skupo stajati u 33. minuti kada je Blažević ”proletio” kroz gostujuću obranu, no vratar Josip Čondrić spašava svoju momčad.

U 64. minuti Nemanja Bilbija je svojim 28. ovosezonskim pogotkom udvostručio vodstvo Zrinjskog.

Željezničar je ipak u završnici uspio unijeti dozu neizvjesnosti kada je u 74. minuti Sedad Subašić smanjio na 2:1 uz veliku pomoć vratara Čondrića.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko prilika na obje strane, no rezultat se nije mijenjao.

• Željezničar: Bender, Hajdarević, Kosorić, Cocalić, Subašić, Mekić, Štilić, Hodžić, Blažević, Galić, Resić.
  • Zrinjski: Čondrić, Barišić, Trajkovski, Ćorluka, Jukić, Bašić, Malekinušić, Savić, Janković, Magdić, Bilbija.