Nevjerojatna večer u Europskoj ligi: Čudo u Salzburgu, golijada u Marseilleu, Atletico preživio

U uzvratnim četvrtfinalnim utakmicama Europske lige vidjeli smo čak 17 pogodaka, a polufinale natjecanja izborili su Marseille, Atletico Madrid, Arsenal i Salzburg.

Marseille je na svom Velodromeu hvatao 0-1 zaostatak iz prve utakmice u Leipzigu, a pune tribine svjedočile su fantastičnom otvaranju u kojemu su već u prvih devet minuta postignuta tri gola. Poveli su gosti preko Brume (2), no domaći su se ekspresno vratili u igru autogolom Ilsankera (6-ag) i golom Sarra (9). Do kraja prvog dijela Thauvin (38) je povisio na 3-1 i donio rezultat koji je vodio Marseille u polufinale.

No Augustin (55) je uspio smanjiti na 3-2 i s tim Leipzig ponovno imao prolazak dalje. Taj je rezultat stajao samo pet minuta da bi Payet (60) odličnim pogotkom osigurao Marseilleu vodstvo od 4-2. Gosti su u samoj završnici krenuli na sve ili ništa što su domaći iskoristili i pogotkom Sakaija (90+4) u posljednjoj minuti sudačke nadoknade povisili na konačnih 5-2, odnosno ukupnih 5-3.

U Salzburgu se dogodio nevjerojatan preokret u nešto više od četiri minute tijekom kojih su domaćini postigli tri pogotka i ukupni zaostatak od dva gola pretvorili u prolazak. Gosti iz Rima su na uzvrat donijeli prednost od 4-2, a kada je Immobile (55) početkom drugog poluvremena doveo Lazio u vodstvo i u Salzburgu činilo se kako je pitanje putnika u polufinale riješeno.

No, već u sljedećoj minuti Dabour (56) je izjednačio na 1-1, da bi Salzburg s tri gola u razdoblju od 72. do 76. minute kreirao veliki preokret, a strijelci su bili Haidara (72), Hwang (74) i Lainer (76). Takvim raspletom Salzburg je prošao dalje s ukupnih 6-5.

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car odigrao je čitavu utakmicu za Salzburg, dok je Marin Pongračić ostao na klupi austrijskog predstavnika.

CSKA je u Moskvi imao gotovo nemoguć zadatak nadoknaditi 1-4 poraz iz prve utakmice protiv Arsenala u Londonu. No, ruski je sastav postigao prva dva gola na utakmici preko Čalova (39) i Nababkina (50) i tako stigao na jedan gol od prolaska.

No, Arsenal je golom Welbecka (75) osigurao mirniju završnicu, da bi Ramsey (90+2) u sudačkoj nadoknadi izjednačio na 2-2 i spasio ‘topnike’ poraza u Moskvi.

Kristijan Bistrović igrao je do 72. minute za CSKA.

Ždrijeb polufinalnih parova održat će se u petak, dok je finale  na rasporedu 16. svibnja u Lyonu.