Nes(p)retan poraz Širokog Brijega u Zadru

Široki Brijeg je na stadionu u Stanovima pred 1.000 gledatelja u prijateljskoj utakmici poražen od Zadra 1:0.

Na klupi Zadra debitirao je legendarni hrvatski trener Miroslav Ćiro Blažević, a njegova momčad je pogotkom Ivana Pešića u 43. minuti susreta došlo u vodstvo.

Nakon katastrofalne pogreške obrane ‘Plavo-bijelih’ s Pecare, Pešić se našao sam pred vratarom Bilobrkom i postigao je jedini pogodak na utakmici.

Kombinirana momčad Širokog u nastavku je zaigrala bolje, a najbolje prilike nisu uspjeli realizirati Pehar, Karačić i Juričić. Za Široki je debitirao Boris Pandža koji je odigrao cijelu utakmicu, a po tridesetak minuta dobili su juniori Luka Menalo i Luka Juričić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Marković, Pandža, Brekalo, Ljubić, Landeka, Plazonić, Buhač, Wagner, Ivanković, Ćorluka (još su igrali: Barišić, Karačić, Pehar, Laštro, Zadro, Menalo, Kožul, Juričić).

Široki Brijeg u nedjelju, 14. rujna dočekuje Velež na Pecari, a utakmica je na rasporedu u 19:00 sati.