Nema Messija, nema problema: Barcelona na krilima Suareza uništila Real

Barcelona je svladala Real Madrid rezultatom 5:1 u prvom El Clasicu nakon 11 godina bez Messija i Ronalda.

Susret 10. kola La Lige igran je na Camp Nou, a domaći su odmah uspostavili dominaciju na terenu. Imali su veći posjed lopte i bilo je pitanje vremena kada će zabiti. Coutinho se prvi upisao u strijelce u 12. minuti susreta. Rakitić je sjajno dodao za Albu koji je pošao po lijevoj strani te poslao prizemnu loptu za Coutinha.

Barcelona je nakon postignutoga gola nastavila napadati. Varane je u 29. minuti napravio prekršaj nad Suarezom u kaznenom prostoru i sudac je nakon provjere VAR-a dosudio jedanaesterac. Suarez je pucao i pogodio.

Barcelona je bila puno bolja momčad u prvom poluvremenu i zasluženo je na odmor otišla s dva pogotka prednosti.

Drugo poluvrijeme bilo je potpuna suprotnost od prvog. Real je nakon odmora ušao puno konkretnije i nisu dugo Kraljevi čekali na pogodak. Marcelo u 51. minuti pronalazi put do mreže gola Bacelone.

Modrić se u 57. minuti našao u dobroj prilici, pokušao je sa 16 metara, ali je pogodio vratnicu. U nastavku su sijevale prilike s obje strane. U 75. minuti Suarez je iskoristio neopreznost obrane Reala i majstorski zabio glavom za 3:1.

U 83. minuti Suarez se treći put upisao u strijelce. Iskoristio je pogrešku Sergija Ramosa i lagano prevario Curtoisa za 4:1, a četiri minute kasnije Vidal ulazi u igru i upisuje pogodak za vodstvo Barcelone od 5:1.

Ovo je bio prvi El Clasico nakon dugo vremena bez Messija i Ronalda. Najveći derbi španjolskog nogometa zadnji put je igran bez njih dvojice 23. prosinca 2007., a Real je tada slavio na Camp Nou s 1:0.