NBA: Zubac do double-doublea, Bogdanović i Žižić dvoznamenkasti

Jako dobru večer imala su trojica hrvatskih košarkaša. Bojan Bogdanović odigrao je važnu ulogu u pobjedi Indiana Pacersa, Ivica Zubac na najbolji je mogući način iskoristio minutažu u pobjedu Lakersa, a dvoznamenkast je bio i Ante Žižić u porazu Clevelanda.

Toronto Raptorsi mogu biti zadovoljni sinoć odrađenim poslom, s obzirom na to da su igrali bez Sergea Ibake, Dannyja Greena i Kylea Lowryja. Na svom su parketu bili bolji od Cleveland Cavaliersa rezultatom 126:110 te tako upisali 25. pobjedu sezone.

Držali su se gosti jako dobro, a sedam i pol minuta prije kraja bili su na minus pet (102:97). Susret je prelomljen nekoliko minuta kasnije kada je Leonard ubacio 2+1, nakon čega je ubacio i tricu, a jednu dodao i VanVleet.

Kawhi Leonard izjednačio je najbolji učinak sezone s 37 koševa čemu je dodao šest skokova. OG Anunoby dodao je 15 poena i deset skokova, a Fred VanVleet 14 koševa i osam skokova.

Jordan Clarkson bio je najbolji kod Cavaliersa s 20 koševa, a vrlo dobro svoju je minutažu iskoristio Ante Žižić koji je dodao 11 koševa (5/9 za dva), šest skokova i jednu asistenciju za nešto manje od 18 minuta na parketu, piše Sportnet.rtl.hr.

Stao je i niz Brooklyn Netsa koji su upisali sedam uzastopnih pobjeda. Sinoć su na domaćem parketu izgubili od Indiana Pacersa predvođenih jako raspoloženim Victorom Oladipom sa 114:106.

Oladipo je svojih 14 od 26 koševa postigao u posljednjoj četvrtini, a jedni od njih bili su i oni s linije slobodnih bacanja kojima je doveo svoju momčad u vodstvo 106:104. Nakon toga Bojan Bogdanović ubacio je tricu, a Netsi u sljedećem napadu izblokirani. Ljutio se trener Netsa zbog nesviranog prekršaja, dobio je i tehničku, a slobodno bacanje realizirao hrvatski košarkaš čime je potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Bogdanović je susret zaključio sa 17 poena (2/4 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 4/4), dva skoka, četiri asistencije i jednom ukradenom loptom za 35 i pol minuta na parketu. Uz 26 poena Oladipo je dodao i devet skokova i šest asistencija, a spomenutom dvojcu priključio se Thaddeus Young s 21 košem.

Najbolji je kod Netsa bio Rodions Kurucs s 24 poena, dok je DeMarre Carroll dodao 16 koševa.

Svoju minutažu na najbolji mogući način iskoristio je Ivica Zubac koji je prvi put ove sezone krenuo u prvoj postavi i to odmah protiv New Orleans Pelicansa predvođenih Anthonyjem Davisom. Susret je za Lakerse, kako i za hrvatskog košarkaša, završio jako dobro s obzirom na to da su upisali pobjedu 112:104.

Gotovo cijeli susret Lakersi su vodili te su zasluženo stigli do pobjede. Novi, ujedno treći triple-double sezone, upisao je LeBron James koji je susret zaključio s 22 poena, 12 skokova i 14 asistencija, dok je Kyle Kuzma ubacio 23 koša.

Ivica Zubac dokazao je kako se na njega može i treba računati u nastavku sezone. Nije bilo Javalea McGeeja u sastavu pa je odigrao nešto više od 32 minute te susret zaključio sa 16 koševa (8/10 za dva), 11 skokova, dvije ukradene lopte, dvije blokade i samo jednom izgubljenom loptom.

Nezaustavljiv je u redovima Pelicansa bio Anthony Davis s 30 poena, 20 skokova i pet asistencija, Julius Randle dodao je 21 koš i osam skokova.