NBA u Londonu: Dario Šarić dio spektakla, poraz Philadelphije

U NBA utakmici igranoj u četvrtak navečer u Londonu Boston Celticsi su svladali Philadelphia 76-erse sa 114:103.

Hrvatski košarkaški reprezentativac u dresu Sixersa Dario Šarić susret je završio sa 14 koševa (šut za dva 3-6, trica 1-5, slobodna bacanja 5-5) uz četiri skoka, tri asistencije i dvije osvojene lopte za 34 minute provedene na terenu.

Protiv vodeće momčadi Istočne konferencije Sixersi su pokazali dva potpuno suprotna lica, sjajno u prvih četvrtinu i pol te katastrofalno u završnici druge četvrtine i kroz gotovo čitavo drugo poluvrijeme.

Zahvaljujući sjajnom šutu, posebice JJ Redicka, Philadelphia je sredinom druge četvrtine imala 22 koša prednosti, no zbog nekoliko nesmotrenih reakcija u napadu koje su rezultirale izgubljenim loptama dopustila je Bostonu da se do poluvremena primakne na samo devet razlike (57:48).

Kada je u drugom poluvremenu proradio i vanjski šut Celticsa, oni su vrlo brzo preokrenuli rezultat u svoju korist. A nakon što su poveli (69:68), više nisu dopustili Sixersima preokret. Štoviše, na tri minute prije kraja bilo je 19 razlike za Boston (110:91) koji je tako komotno ostvario i treću pobjedu ove sezone protiv Philadelphije u isto toliko međusobnih susreta.

Jaylen Brown sa 21 i Kyrie Irving sa 20 koševa predvodili su Celticse, dok je Redick utakmicu završio sa 22 ubačaja za Sixerse.

Boston je sada na omjeru pobjeda i poraza 34-10, dok je Philadelphia, koja drži deveto mjesto istoka, prvo koje ne vodi u doigravanje, na 19-20.