NBA: Šarić odigrao najbolju utakmicu od kad je u Phoenixu, Bogdanović dvoznamenkast

Phoenix Sunsi poraženi su na domaćem parketu od Los Angeles Lakersa, dok je Utah Jazz bila bolja od Brooklyn Netsa. Dario Šarić odigrao je jednu od boljih utakmica sezone u dresu Sunsa, dok je nešto skromniji bio Bojan Bogdanović.

Los Angeles Lakersi stigli su do nove pobjede i omjera 8-2, najboljeg još od 2010. godine. Noćas su bili bolji u gostima kod Phoenix Sunsa sa 123:115 te im tako nanijeli četvrti poraz, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Sunsi su zaostajali većim dijelom posljednje četvrtine, a poveli su tri i pol minute prije kraja sa 113:113. Međutim, LeBron James pogodio je jednu, a Kyle Kuzma dvije trice zaredoom. Lakersi su se odvojili te ipak stigli do pobjede.

Anthony Davis predvodio je Lakerse sa 24 poena i 12 skokova, Kyle Kuzma dodao je 23 koša, a LeBron James 19 koševa, sedam skokova i 11 asistencija.

Po 21 poen kod Sunsa ubacili su Ricky Rubio (deset dodavanja) i Devin Booker(devet dodavanja). Dario Šarić odigrao je također jednu od boljih utakmica sezone sa 18 poena (3/5 za dva, 4/6 za tricu), sedam skokova i dvije asistencije za 34 i pol minute na terenu.

Preokret je napravila Utah Jazz koja je na domaćem parketu bila bolja od Brooklyn Netsa sa 119:114. Imali su Netsi tijekom treće četvrtine 15 koševa viška, no nisu uspjeli izdržati do kraja. Jazzeri su za stalno prešli u vodstvo u zadnjih 90 sekundi nakon dva vezana ubačaja Rudyja Goberta za 116:114.

Donovan Mitchell s 30 poena i šest skokova predvodio je Jazz, po 18 poena dodali su Rudy Gobert (15 skokova) i Mike Conley (pet dodavanja). Bojan Bogdanović odigrao je 30 minuta te ponovno bio dvoznamenkast s 12 koševa (4/10 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 1/2), četiri skoka te po jednom asistencijom i ukradenom loptom.

Kyrie Irving s 27 koševa i pet dodavanja te Spencer Dinwiddie s 21 poenom bili su najbolji kod Netsa.