NBA: Šarić i Bogdanović sjajni u pobjedama svojih momčadi, Hezonja dobar u porazu Knicksa

Hrvatski trio u NBA ligi koji je noćas odigrao posebno dobro ostvario je dvije pobjede i poraz. Bojan Bogdanović i Dario Šarić sa svojim momčadima su slavili dok je Mario Hezonja upisao poraz.

Indiana Pacersi slavili su protiv Cleveland Cavaliersa sa 123:115 uz još jedan odličan nastup Bojana Bogdanovića. Cavsima je to deseti uzastopni poraz, a Bogdanović je bio posebno raspoložen u prvom poluvremenu gdje je bio prvi strijelac susreta i pomogao Pacersima da odnesu velikih 20 poena prednosti na odmoru, prenosi Sportnet.rtl.hr.

U nastavku susreta Cavsi su uspjeli malo smanjiti zaostatak, ali ne i napraviti veliki preokret te je Indiana unatoč primljenih 72 poena u drugom dijelu upisala pobjedu.

Bogdanović je na odmoru već imao 18 poena, a do kraja susreta skupio ih je 23 uz šut 7/10 za dva, 2/6 za tri, 3/3 s linije slobodnih bacanja. Tome je dodao i četiri skoka i dvije asistencije.

U završnici ga je na ljestvici strijelaca kod pobjednika prestigao Thaddeus Young koji je ubacio 26 poena i uhvatio pet skokova. Kod Cavsa najefikasniji je bio Jordan Clarkson s 26 poena, Alec Burks upisao je 19 poena i sedam skokova, Tristan Thompson 15 poena i 13 skokova, a vratio se oporavljeni Ante Žižić i zaigrao 13 minuta te ubacio šest poena (0/1 za dva, 6/6 slobodna) uz šest skokova.

Cavsi su u ovom susretu ostali bez Larryja Nancea koji je zaradio ozljedu koljena, a još nije poznato je li riječ o težoj ozljedi ili ipak lakšem problemu.

New York Knicksi teško su stradali u gostima kod Golden State Warriorsa koji su visoko slavili 122:95. Raspucao se Klay Thompson koji je napunio koš Knicksa s 43 poena i sedam ubačenih trica u susretu u potpunosti lišenom neizvjesnosti.

Tijekom susreta došla je i dobra vijest za navijače Warriorsa, naime DeMarcus Cousins najavio je kako planira skori povratak nakon ozljede i vjeruje da bi za desetak dana trebao biti ponovno na parketu.

Osim Thompsona jako dobro je odigrao i Kevin Durant s 24 poena, šest skokova i šest asistencija, Steph Curry nije bio šuterski raspoložen i imao je iz igre 5/19, a završio je s 14 poena i 14 asistencija.

Mario Hezonja nastavlja s dobrim nastupima te je za 25 minuta s klupe ubacio 19 poena (6/9 za dva, 1/3 za tri, 4/4 slobodna) uz šest skokova i tri ukradene lopte. Tim Hardaway imao je 13 poena, a Enes Kanter 12 uz 16 skokova.

Timberwolvesi su dobili novog trenera, a Dario Šarić nada se kako će dobiti i novu ulogu na parketu. “Predstavljanje” novom treneru bilo je dobro, za 25 minuta na parketu bio je treći strijelac i skakač svoje momčadi, a Minnesota je s njim u igri imala +23 u pobjedi 119:117 protiv Oklahoma City Thundera.

Na kraju je Šarić upisao 15 poena (3/6 za dva, 2/6 za tri, 3/5 slobodna), uhvatio je sedam skokova i podijelio dvije asistencije. Najraspoloženiji bio je Andrew Wiggins s 40 poena i deset skokova dok je Karl-Anthony Towns dodao 20 poena i devet skokova.

Kod Oklahoma Cityja Paul George završio je s 27 poena i devet skokova, Russell Westbrook dodao je 25 poena i 16 asistencija, a Steven Adams 20 poena i 12 skokova.

Toronto se pošteno naradio za pobjedu protiv skromne Atlante, ali je na kraju ipak slavio sa 104:101 uz 31 poen Kawhija Leonarda. Koš odluka ipak je ubacio Serge Ibaka koji je zakucao 17 sekundi prije kraja i odlučio pobjednika.

Sjajnu utakmicu odigrao je Philadelphijin rookie Landry Shamet koji je s učinkom karijere pomogao Sixersima da dođu do pobjede. Susret je završio s 29 poena i tricom 8/14, a Bradley Beal na drugoj strani imao je 28 poena.

Dragan Bender nije dobio priliku kod Sunsa u pobjedi protiv Kingsa 115:111. Kingsi su vodili na poluvremenu s 19 razlike, ali na kraju su ipak poraženi. Veliku utakmicu kod domaćina odigrao je Kelly Oubre s 26 poena, a kod gostiju De’Aaron Fox završio je s 24.

Nikola Jokić upisao je triple-double u Miamiju i vodio Nuggetse do pobjede 103:99. Susret je završio s 29 poena, 11 skokova i deset asistencija, a Lou Williams s 27 poena i deset asistencija predvodio je Clipperse do pobjede protiv Hornetsa.