NBA: Nuggetsi još jednim preokretom izborili sedmu utakmicu

Košarkaši Denver Nuggetsa uspjeli su izjednačiti omjer u pobjedama protiv Los Angeles Clippersa na 3-3 u polufinalu Zapadne konferencije doigravanja NBA lige 111-98 pobjedom u šestom susretu.

Slično kao i u petom dvoboju igranom prije dva dana Nuggetsi su uspjeli nadoknaditi veliki zaostatak koji su imali još sredinom treće četvrtine. Ovoga puta su Clippersi nakon dvije minute igre u drugom poluvremenu imali 19 poena prednosti (68-49) i kao da su tada pomislili kako je dvoboj riješen iako su samo dva dana ranije ispustili 16 koševa viška.

Trener Clippersa Doc Rivers počeo je miješati petorke što mu nije donijelo ništa dobroga, ušlo se u jurnjavu po terenu u kojemu su se daleko bolje snašli Nuggetsi predvođeni Nikolom Jokićem Jamalom Murrayem te je za samo sedam minuta igre sva prednost Clippersa izbrisana jer su se Nuggetsi primaknuli na 73-72.

Clippersi su treću četvrtinu okončali šutom iz igre 4-21, a ništa se nije promijenilo ni u četvrtoj iako je Rivers na teren vratio svoje najbolje igrače Kawhija Leonarda i Paula Georgea. A kada je Nikola Jokić vezao dvije trice kojima je odveo Nuggetse na prednost 91-84 bilo je izvjesno kako se Clippersi neće moći vratiti. I dok su u sastavu Nuggetsa u posljednjih 12 minuta svi pogađali šutove s distance, kod Clippersa se nastavila “suša”, u drugom poluvremenu im je šut iz igre bio 10-39 te je na kraju dvoboj komforno otišao na stranu Nuggetsa.

Nuggetse, koji su drugu seriju zaredom nadoknadili zaostatak 1-3 u pobjedama, u prvom su krugu izbacili Utah Jazz s tri pobjede zaredom kada su bili suočeni s eliminacijom, predvodio je Nikola Jokić s 34 koša, 14 skokova i 7 asistencija, dok je Murray dodao 21 ubačaj i po pet skokova i asistencija. U sastavu Clippersa najbolji su bili Paul George s 33 i Kawhi Leonard s 25 poena, dok je hrvatski centar Ivica Zubac za 29:51 minutu na terenu ubacio tek dva koša (šut za dva 1-6) uz 12 skokova, jednu asistenciju i dvije blokade.

Odlučujuća sedma utakmica, pobjednik koje će se plasirati u finale Zapada protiv Los Angeles Lakersa, igrat će se u noći s utorka na srijedu.