NBA: Nastupili Bogdanović, Šarić i Zubac

Bojan Bogdanović je bio drugi strijelac u porazu Utaha od New Orleans Pelicansa, Dario Šarić je zabio 11 koševa u pobjedi Phoenix Sunsa, a Ivica Zubac je u slavlju LA Clippersa sudjelovao s osam koševa.

Od Utah Jazza su sa 138:132 poslije produžetka bolji bili domaći New Orleans Pelicansi koje je do pobjede predvodio sjajni Brandon Ingram sa čak 49 koševa.

Ingram je zabio pet slobodnih bacanja u produžetku koji su Pelicansi dobili sa 16:10 nanijevši Jazzerima drugi poraz u 17 utakmica. Uz Ingrama, kod domaćih Pelicansa istaknuo se i Derrick Favors s 21 košem i 11 skokova, dok je Lonzo Ball upisao 13 asistencija.

Jazzu nije pomogao ni Donovan Mitchell sa 46 ubačaja, a Bogdanović je u 40 minuta zabio 26 koševa sa šutem iz igre 9/17, trice 3/8, slobodna bacanja 5/5, uz tri skoka i četiri asistencije. Rudy Gobert upisao je “double-double” učinak za Utah sa 17 koševa i 14 skokova.

Los Angeles Clippersi su sa 122:95 svladali kod kuće Orlando MagicKawhi Leonard je bio najbolji strijelac s 32 koša, a Ivica Zubac je u 22 minute zabio osam koševa uz stopostotan šut (4/4 iz igre) pridodavši tome osam skokova i po jednu asistenciju i jedan blok.

Od sedmorice igrača s dvoznamenkastim brojem poena, Clipperse je uz Leonarda predvodio Montrezl Harrell s 21 košem, a kod Magica su se istaknuli Nikola Vučević s 22 poena i devet skokova te Aaron Gordon s 20 koševa (šut 8/11, trice 4/5).

Phoenix Sunsi su sa 121:98 nadigrali New York Knickse u gostima, a najzaslužniji za to bili su Devin Booker sa 29 koševa. Deandre Ayton s 26 koševa i čak 21 skokom te Ricky Rubio koji je dodao 25 koševa uz 13 asistencija i osam skokova za šestu pobjedu Phoenixa u zadnjih deset utakmica.

Šarić je odigrao 28 minuta i upisao 11 koševa uz šut iz igre (5/12, trice 1/5), šest skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Najbolji strijelac Knicksa bio je Julius Randle s 26 koševa.

Milwaukee Bucksi su sa 128:123 kod kuće svladali Boston Celticse, a pobjednike su predvodili Giannis Antetokounmpo s 32 koša te Khris Middleton s 23. Kod Bostona je najbolji bio Kemba Walker koji je utakmicu završio sa 40 koševa i 11 skokova. Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee.

Denver Nuggets su u neizvjesnoj utakmici nakon produžetka sa 134:131 svladali Golden State WarriorseMason Plumlee je zabio dva zakucavanja, a Will Barton je zabio tricu u nizu od osam koševa koji su Denveru donijeli pobjedu nad Warriorsima u San Franciscu. Barton je bio najbolji pojedinac Denvera s 31 poenom, dok je Malik Beasley dodao 27, a Nikola Jokić 23 uz 12 skokova i osam asistencija.