NBA: Bogdanovićev dobar protiv bivšeg kluba, dobar nastup i Žižića, skroman Šarića i Bendera

Indiana Pacersi upisali su novu pobjedu i tako učvrstili treću poziciju na Istoku. U gostima su bili bolji od Washington Wizardsa sa 119:112 uz još jedan vrlo dobar nastup Bojana Bogdanovića. Dobru večer od hrvatskih igrača imao je i Ante Žižić….

Inače Pacersi su mogli i trebali i lakše do pobjede, imali su gotovo 20 poena prednosti, vodili su s 13 razlike u zadnjoj dionici, s plus 11 u završnici da bi Wizardsi uspjeli smanjiti na minus tri i imati i šut za poravnanje. Međutim Thomas Bryant malo je požurio i njegov pokušaj jedva je došao do obruča, prenosi Sportnet.rtl.hr.

U konačnici Pacersi odnose treću ovosezonsku pobjedu protiv Wizardsa, jedini poraz stigao je prošli put u ovoj dvorani, prije nešto manje od mjesec dana kada je Washington slavio sa 107:89.

U pobjedničkom sastavu uz Bogdanovića istaknuli su se Thaddeus Young s 22 poena, Darren Collison s 15 poena, šest skokova i pet asistencija te Domantas Sabonis s 13 poena i 12 skokova.

Kod domaćina Bradley Beal upisao je 35 poena i šest asistencija, a Thomas Bryant 23 poena i 12 skokova

Bojan Bogdanović nakratko se vratio u Washington, u dvoranu u kojoj je nastupao prije nego je preselio u Indiana Pacerse. Tada je bio igrač koji je ulazio s klupe, nije bio starter u Wizardsima, ali prelaskom u Pacerse učvrstio je svoje mjesto u startnoj petorci, ima veliku minutažu i prvi je strijelac momčadi.

I protiv Wizardsa bio je vrlo dobar iako je nekarakteristično imao problema s linije slobodnih bacanja. Naime četiri puta šutirao je slobodnjake i sva četiri puta promašio, trebali bi dobro prolistati njegove utakmice da bi se pronašlo kada je tako loše šutirao slobodna bacanja posljednji put.

Bez obzira na to za 31 minutu provedenu na parketu prebacio je svoj prosjek i ubacio 18 poena (6/10 za dva, 2/5 za tri, 0/4 slobodna) te je tome dodao po četiri skoka i asistencije.

Bender i Šarić skromni u porazima svojih momčadi

Atlanta Hawksi noćas nisu dopustili još jedan poraz u tijesnoj završnici jer su na domaćem parketu svladali najlošiju momčad lige Phoenix Sunse sa 120:112. Sunsi još od 12. siječnja nisu stigli do pobjede, a u svakoj utakmici otada primili su barem 11 poena.

Vidjeli smo čak 13 izmjena u vodstvu u prvom poluvremenu koje je Atlanta zaključila sa četiri koša viška (63:59). Egal je ostao sve do same završnice, a nešto manje od šest minuta prije kraja Sunsi su imali osam poena viška (103:95). Domaćin je zatim ubacio pet vezanih koševa, a Sunsi u nešto više od četiri minute nisu ubacili nijedan koš. To je u konačnici i presudilo pobjednika.

Najbolji su u pobjedničkim redovima s po 23 poena bili Kent Bazemore (pet skokova) i Trae Young (osam asistencija), dok je Taurean Prince dodao 21 koš, osam skokova i tri ukradene lopte.

Tyler Johnson predvodio je Sunse s 29 poena i pet skokova, Devin Booker susret je zaključio s 26 koševa, sedam skokova i osam asistencija. Dragan Bender za 17 minuta na parketu dodao je četiri poena (1/1 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i pet skokova.

Milwaukee Bucksi svladali su Minnesota Timberwolvese na domaćem parketu sa 140:128 te tako stigli do desete pobjede u posljednjih 11 utakmica, a 16. u posljednjih 18. Nadmašili su i prošlogodišnji broj pobjeda sinoćnjom dobro odigranom završnicom susreta.

Bucksi su se u posljednjoj utakmici izvukli protiv Bostona, ali noćas nisu dozvolili da dvoboj ode u neizvjesnu završnicu. Rezultat je bio 113:113 kada je uslijedila serija domaćina od 16:2 kojom je pet minuta prije kraja imao, kako se kasnije pokazalo, nedostižnih 14 koševa prednosti.

Giannis Antetokounmpo bio je na rubu triple-double učinka s 27 koševa, deset skokova i sedam asistencija, no prvo ime ipak je bio Khris Middleton s 28 poena i sedam skokova, od čega 20 u drugom poluvremenu.

Najbolji je kod gostiju bio Derrick Rose s 23 poena, Dario Šarić je za 29 i pol minuta na terenu ostao na sedam koševa uz vrlo loš šut (1/6 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2), osam skokova, tri asistencije i jednom ukradenom loptom.

Žižić jako dobar u pobjedi Clevelanda

Dugo su Cavsi imali status uz Knickse, najlošije momčadi lige, tu su im još mogli parirati Sunsi, ali u posljednje vrijeme Cleveland je ipak zaigrao bolje. U zadnje četiri utakmice upisali su tri pobjede, svladali su Knickse, Sunse i Grizlliese, redom one koji će konkurirati za visok izbor na draftu. Jedini poraz stigao je u produžecima protiv Netsa.

Memphis je došao do četvrtog uzastopnog poraza, a Cavsi su pobjedu upisali zahvaljujući preokretu u završnici susreta.

U prvom poluvremenu Cleveland je u nekoliko navrata imao 18 poena prednosti, vodio je s plus 15 i u trećoj dionici da bi u zadnju četvrtinu ušao s rezultatskim minusom.

I u završnici susreta Memphis je vodio, dvije minute prije kraja bilo je 103:101 za goste, ali nakon toga Cedi Osman veže pet poena, dva dodaje Collin Sexton i Cavsi odlaze do pobjede.

Ante Žižić odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu te je za 30 minuta ubacio 18 poena (6/7 za dva, 6/7 slobodna) i uhvatio sedam skokova.

Prvo ime susreta bio je Kevin Love s 32 poena (6/9 trica) i 12 skokova dok je Sexton dodao 20 poena, šest skokova i pet asistencija.

Kod Memphisa Jonas Valančiunas ubilježio je 25 poena i 11 skokova, a Mike Conley 18 poena i pet skokova