Napoli nanio bolan poraz Juventusu, junak pobjede je bivši Dinamov igrač

Napoli je pobijedio Juventus 1:0 u 22. kolu Serie A i nanio aktualnom prvaku ozbiljan udarac u borbi za prvo mjesto.

Napoli je poveo golom Lorenza Insignea iz penala u 31. minuti. Sudac Daniele Doveri dosudio je najstrožu kaznu nakon što je Juventusov kapetan Giorgio Chiellini u skoku nakon kornera rukom po licu udario Napolijevog stopera Amira Rrahmanija.

Bivši Dinamov defenzivac odmah je pao na travnjak i počeo urlati, a nakon VAR provjere Doveri je omogućio Napoliju veliku šansu koju je Insigne i iskoristio.

Juventus je stadionu Diega Armanda Maradone uglavnom imao visok posjed lopte, ali bez previše pravih šansi ispred Alexa Mereta, prenosi Index.

U 86. minuti Alvaro Morata je mogao izjednačiti nakon što se s pet metara izborio za udarac, no domaći vratar je to obranio.

Juventus 22. veljače dočekuje Crotone, Napoli dan kasnije gostuje kod Atalante.