Napoli nadigrao Romu, Pašalić zabio sjajan pogodak u Parmi

U derbiju 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je u Rimu pobijedio Romu s 4:1 učvrstivši se na drugoj poziciji, dok je Roma pala na šesto mjesto.

Napoli je odigrao sjajnu utakmicu i posve zasluženo je osvojio tri boda na Olimpicu. Zanimljivo, bila je to već treća uzastopna pobjeda Napolija u Rimu.

Gosti su poveli već i drugoj minuti golom Arkadiusza Milika, a u posljednjim trenucima prvog dijela iz kaznenog udarca je izjednačio Diego Perotti.

Nastavak susreta protekao je u potpunoj dominaciji gostiju koji su još tri puta svladali Robina Olsena, a strijelci su bili Dries Mertens (49), Simone Verdi (54) i Amin Younes (81).

Ante Ćorić nije nastupio za Romu koja je upisala četvrti poraz u zadnjih pet susreta u svim natjecanjima.

Fiorentina i Torino su odigrali 1:1. Viole su povele u sedmoj minuti preko Giovannija Simeonea, a izjednačio je Daniele Baselli u 34. minuti.

U ranije odigranom susretu Atalanta je na gostovanju pobijedila Parmu s 3:1, a prvi gol za goste zabio je hrvatski nogometaš Mario Pašalić.

Domaćin je poveo već u osmoj minuti golom Gervinha, no Pašalić je u 24. minuti izjednačio rezultat svojim drugim golom ove sezone.

Alejandro Gomez je lijepo uposlio Pašalića koji je prošao svog čuvara, a potom zabio za 1-1. U 75. minuti Daniel Zapata je doveo goste u vodstvo, a isti je igrač u četvrtoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu momčadi iz Bergama.

Pašalić je igrao do 54. minute kada ga je zamijenio Josip Iličić.

Na ljestvici vodi Juventus sa 78 bodova, Napoli ima 63 boda, Inter 53 i utakmicu manje, a četvrti je Milan sa 51 bodom. Slijede Atalanta (48), Roma (47), Lazio (45).