Nakon ludog raspucavanja penala juniori Hajduka prošli u finale Lige prvaka

Juniori Hajduka plasirali su se u polufinale Lige prvaka mladih! U četvrtfinalnom ogledu na Westfalenu su svladali Borussiju Dortmund boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a u ludom raspucavanju momčad Marijana Budimira pobijedila je 9:8. Hajduk je trijumfom ispisao povijest te postao prvi hrvatski klub koji je dosegao polufinale ovog natjecanja, a ondje će mu protivnik biti Milan.

Dortmund držao posjed, Hajduk prijetio

Gotovo cijela utakmica izgledala je tako da je Dortmund imao nadmoć u posjedu lopte, dok je Hajduk imao konkretnije prilike. Prvu ozbiljnu prijetnju Splićani su stvorili u 21. minuti, kada je udarac Roka Brajkovića lijevom nogom otišao malo pred vratnice.

Još veću šansu Hajduk je propustio u 64. minuti. Borussijin vratar Ostrzinski u zadnji je tren pokupio loptu ispred Noe Skoke na rubu šesnaesterca. Ona se zatim odbila do Jere Vrcića, gol je branio samo jedan branič Dortmunda, ali krilni napadač Hajduka se spetljao i Bamba mu je s leđa oduzeo posjed.

Antunović krasno zabio, Borussia se odmah vratila iz penala

Konkretnija igra Hajduka napokon je rezultirala pogotkom u 72. minuti. Brajković je precizno ubacio s desne strane, a Mate Antunović je krasnim trzajem glavom neobranjivo smjestio loptu u mrežu domaće momčadi.

Ipak, Borussia je odgovorila nakon svega četiri minute. Julian Rijkhoff precizno je izveo jedanaesterac koji je skrivio Tomislav Arković prekršajem na Michelu Ludwigu.

Nogometaše Hajduka taj gol nije pokolebao te je malo nedostajalo da pobijede i prije jedanaesteraca. Brunner je zamalo zatresao vlastitu mrežu nakon ubačaja Hrgovića, greda je spasila Dortmund.

Čudesni penali, Hajduk stopostotan

Drama jedanaesteraca nije se pokazala kao problem za ove mladiće. Tijekom osam serija nepogrešivi su bili i jedni i drugi, ali u devetoj je Hajdukov vratar Borna Buljan obranio udarac Filippa Manea, dok je Ante Kavelj pogodio za veliko slavlje i prolazak u polufinale.