Nakon dramatičnog finala Argentini pripala titula prvaka svijeta

Argentina je osvojila Svjetsko nogometno prvenstvo u Katru pobjedivši na penale ekipu Francuske.

U prvih 10 minuta finalne utakmice Svjetskog nogometnog prvenstva u Katru, ekipa Argentine imala je dosta napada.

Messi je već u 8 minuti započeo sjajnim dodavanjem, a završio De Paul udarcem koji je od Varanea otišao u korner.

Argentina je nastavila s prijetnjama u 17 minuti. Messi je malo zakasnio na povratnu loptu De Paula, stigao je na nju Di Maria, ali je šutirao visoko iznad gola.

Di Maria je driblingom prošao Dembelea i ušao u šesnaesterac, a ovaj ga je srušio s leđa, što je sudac dosudio kao najstrožu kaznu u nogometu.

Lionel Messi je bio siguran s bijele točke. Golman lloris otišao je u krivu stranu, a Messi je u 23. minuti postigao šesti gol na SP, a tim i prvi u finalnoj utakmici svoje momčadi.

Samo 10 minuta nakon jedanaesterca, Argentina je povećala rezultat na 2:0. Brzi napad Argentine, Messi je na centru dodao Alvarezu, a on izbacio Mac Allistera koji je u punom sprintu krenuo prema golu. Zatim je Mac Allister sjajnim dodavanjem pronašao Di Mariju, koji koristi zicer i povećava vodstvo Argentine.

U drugom poluvremenu, u 54. minuti Martinez je izašao daleko od gola i pogriješio u ispucavanju lopte. Srećom po Argentinu, Fernandez je prvi stigao na nju.

Argentini kao da prednost od 2:0 nije bila dovoljna. Stvorili su lijepu akciju u 63. minuti. Alvarez je gurnuo loptu prema Mac Allisteru, u zadnji tren reagira Lloris.

U 70. minuti Mbappe je prvi put zaprijetio s ruba šesnaesterca šutirao je preko gola, a u 79. minuti dosuđen je jedanaesterac za Francusku.

Kolo Muani dobio je loptu u prostor te se izborio za nju ispred Otamendija, koji ga je srušio s leđa. Kylian Mbappe je bio siguran u izvođenju penala. Pročitao je Martinez njegov penal, bio je na lopti, ali udarac je bio presnažan da ga obrani.

Samo minutu nakon jedanaesterca, potpuni preokret utakmice. Sjajni Mbappe je postigao gol za izjednačenje i 2:2 u finalu Svjetskog prvenstva.

Odlična akcija Francuza, Mbappe i Kolo Muani odigrali su dupli pas, a nakon Muanijevog dodavanja glavom Mbappe je sjajno zahvatio loptu iz poluvoleja i matirao Martineza. Nije Mbappea bilo praktički cijelu utakmicu, a sada je u dvije minute zabio dva gola.

Nakon 90 minuta susreta, sudac je produžio utakmicu za dodatnih osam u kojoj su i Francuska i Argentina stvorile dvije izvrsne šanse.

Camavinga je odigrao povratnu loptu za Rabiota, a njegov udarac uz manje probleme brani Martinez. Snažan udarac Messija s 20-ak metara, Lloris je to odbio u korner.

I u produžecima je Argentina prijetila i stvarala krasne akcije. Messi je dodao Lautaru, a njemu je trebalo previše vremena za udarac pa ga je blokirao Upamecano. Nakon toga atraktivno puca Montiel, od bloka je to otišlo u korner.

U drugom produžetku, točnije u 109. minuti finalne utakmice Lionel Messi zabio je za 3:2. Još jedna dobra akcija Argentinaca. Lautaro je pucao, Lloris odbio, a Messi odbijanac gurnuo u gol.

Skoro je to na liniji očistio Upamecano, ali je lopta već cijelim obujmom prešla crtu kad ju je on izbio.

To nije bilo sve! U 116. minuti za Francusku je dosuđen penal kada je Mbappe je šutirao izvana, a Montiel je rukom blokirao udarac. Montiel je zbog toga dobio i žuti karton.

To je bio hat-trick Mbappea. Poslao je golmana u krivu stranu i izjednačio rezultat u nevjerojatnom finalu u Katru.

Messi je sada osvojio sve što se može osvojiti

Festival promašaja u završnici utakmice. Prvo je Colomuani bio jedan na jedan s golmanom i promašio, a zatim Argentina nije uspjela realizirati napad do samog kraja.

Nakon izvođenja penala, Argentina je bila bolja i u finalu pobijedila Francusku.