Najveći naslov u karijeri: Petra Martić osvojila Chicago bez izgubljenog seta

Hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA – 47.) na impresivan je način završila pohod prema najvećem pojedinačnom naslovu u karijeri pobijedivši u nedjeljnom finalu WTA turnira u Chicagu, nagradnog fonda 125.000 USD, Njemicu Monu Barthel (WTA – 111.) sa 6:4, 6:1.

Martić je opravdala status druge nositeljice i do naslova na turniru kategorije kojem pripada i bolski WTA turnir došla bez izgubljenog seta. U 1. kolu svladala je američku kvalifikanticu Loeb (6;1, 6:3), u 2. kolu bila bolja od Bugarke Karatančeve (6:4, 6:2), u četvrtfinalu je nadigrala Amerikanku Lepchenko (7-5, 7-6), a u polufinalu pobijedila Njemicu Tatjanu Mariju (6-1, 6-2).

Za ovaj naslov 27-godišnja tenisačica iz Duća osvojila je 160 bodova i 24.000 USD, dok je Barthel zaradila 95 bodova i 13.500 USD.

Martić je ove godine zaigrala i u finalu WTA turnira u Bukureštu, ali je poražena u dvoboju s Anastasijom Sevastovom.

S ovim bodovima Petra Martić će u ponedjeljak osvanuti na 38. mjestu pojedinačne WTA ljestvice, što je za samo četiri pozicije lošije od njezinog najboljeg plasmana u karijeri.