Najbolja Hezonjina utakmica u dresu Knicksa, Žižiću neočekivana pobjeda

Noćas su od Hrvata na NBA parketima bili Mario Hezonja i Ante Žižić te su obojica ostvarili dobre nastupe. Posebno Hezonja koji je odigrao najbolju utakmicu otkako je stigao u Knickse.

Mario Hezonja odigrao je svoju najbolju utakmicu u dresu New York Knicksa. Protiv Utah Jazza Knicksi su visoko poraženi, a Hezonja je napadački bio jako dobar i u tom segmentu pružio velik doprinos, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Hrvatski košarkaš odradio je 26 minuta i za to vrijeme ubacio 23 poena (4/9 za dva, 4/5 za tri, 3/3 slobodna) uz dva skoka. Učinak bi zasigurno bio još bolji da je ostao malo duže na parketu, šuterski je bio raspoložen, ali sve to u konačnici nije previše značilo Kncksima koji su ionako teško poraženi.

Jazzeri su se očekivano pokazali kao prejak protivnik te su već do poluvremena bili u ogromnom zaostatku 74:47. u nastavku susreta bez ikakvih problema održavali su visoku razliku i na kraju upisali pobjedu.

Osim Hezonje kod Knicksa vrlo dobro odigrali su Kevin Knox s 27 poena i osam skokova za 47 minuta, Damyean Dotson s 21 poenom te Mitchell Robinsons s 14 poena i 12 skokova. I sve to nije bilo dovoljno niti za neki umjereni poraz.

Jazzeri su imali raspoložene Donovana Mitchella s 30 poena (5/9 trica) i pet asistencija te s po 18 poena Joea Inglesa (6/9 trica, pet skokova, sedam asistencija) i Rudyja Goberta (devet skokova).

Cavsi su priredili iznenađenje pobjedom protiv Milwaukee Bucksa, vodeće momčadi Istočne konferencije. Bucksi su nastupili bez Giannisa Antetokounmpa, Malcolma Brogdona, Nikole Mirotića, Georgea Hilla, bio je to prevelik hendikep i na kraju su poraženi protiv jedne od najlošijih momčadi lige.

Cavsi su od početka vodili i upisali su pobjedu iako su u trećoj dionici ostali bez Kevina Lovea. No Love u ovom susretu napadački niti nije bio neki poseban faktor, do ozljede nakon sudara glavama s Ericom Bledsoeom šutirao je iz igre 1/10, od čega za tricu 1/9.

Ante Žižić za 25 minuta ubacio je osam poena (3/6 za dva, 2/4 slobodna) uz deset skokova i dvije blokade.

Collin Sexton ubaco je 25 poena i tako postao prvi rookie od 1998. godine koji je u sedam utakmica zaredom ubacio najmanje 23 poena, posljednji koji je u tome uspio bio je Tim Duncan. Uz Sextona 23 poena dodao je Jordan Clarkson.

Kod Bucksa Khris Middleton ubacio je 26 poena i 12 skokova, a Eric Bledsoe 24 poena, osam skokova i osam asistencija.

Toronto Raptorsi nakon produžetka proslavili su pobjedu protiv Oklahoma City Thundera. Imali su 20 poena prednosti u drugom dijelu i to su prokockali, ali u produžetku su ipak slavili iako je veliku utakmicu nakon povratka poslije jedne utakmice pauze odigrao Russell Westbrook.

Minutu prije kraja Thunder je zaostajao 110:102, no dvije trice Paula Georgea i ubačaj Westbrooka 4.8 sekundi prije kraja odveli su utakmicu u produžetak, ali tamo nije bilo neizvjesnosti.

Pascal Siakam predvodio je Raptorse s 33 poena, 13 skokova i šest asistencija, Fred VanVleet dodao je 23 poena i šest asistencija, a Kawhi Leonard 22 poena, deset skokova i šest asistencija.

Kod poraženih Westbrook je bio na 42 poena, 11 skokova i šest asistencija, a George je dodao 19 poena, šest asistencija i pet skokova.

Portland Trail Blazersi pokušavaju doći do prednosti domaćeg terena u doigravanju i upisali su petu u zadnjih šest pobjeda. Dallas je s druge strane u drugačijem ritmu i ubilježio je deveti poraz u zadnjih deset utakmica. Ovdje je uspio smanjiti zaostatak u završnici koju je propustio Damian Lillard zbog odmora u posljednjoj četvrtini.

Lillard je svejedno bio vrlo učinkovit i ubacio je 33 poena (6/12 trica) uz 12 asistencija i pet skokova, Seth Curry s klupe je dodao 20 poena, Enes Kanter 14 poena uz deset skokova, a Jusuf Nurkić 13 poena uz deset skokova. Na drugoj strani Luka Dončić stao je na 24 poena, šest asistencija i pet skokova dok je Justin Jackson ubacio 21 poen.

Washington Wizardsi izborili su produžetak u Chicagu ubačajem Bradleyja Beala 2.4 sekunde prije kraja susreta, ali u dodatnih pet minuta Bullsi su ipak dominirali i odnijeli pobjedu 126:120. Wizardsi u produžetku nisu ubacili nijedan šut iz igre dok su na drugoj strani Markkanen i Dunn ubacili tri trice.

Markkanen je susret završio s 32 poena (5/8 trica), 13 skokova i pet asistencija, a Dunn je dodao 26 poena, 13 asistencija i šest skokova. Kod Wizardsa Jabari Parker ubacio je 28 poena (šest skokova), a Bradley Beal 27 poena uz sedam skokova i asistencija.

Serija od devet uzastopnih pobjeda Spursa prekinuta je u San Antoniju gdje je Miami bio bolji sa 110:105. Spursi nisu uspjeli nastaviti niz i doći do desete uzastopne pobjede, u prvom poluvremenu ušli su u zaostatak i u nastavku susreta samo su ga smanjili. Heat je izdržao u završnici i odnio pobjedu.

Goran Dragić predvodio je Miami s 22 poena dok je Dion Waiters dodao 18 poena i pet skokova. Kod domaćina po 17 poena ubacili su LaMarcus Aldridge (devet skokova), Patty Mills (šest asistencija) i Marco Belinelli, a DeMar DeRozan dodao je 16 poena, 15 skokova i šest asistencija.

Philadelphia je u velikom dvoboju svladala Boston sa 118:115 uz sjajan nastup Joela Embiida. Embiid je bio nezaustavljiv. Okidač za sjajan nastup bio je događaj s početka drugog poluvremena kada je ušao u sukob s Marcusom Smartom koji je isključen, a Embiid nakon toga značajno podignuo igru i pomogao Sixersima da naprave preokret.

Završio je s 37 poena i 22 skoka, Jimmy Butler dodao je 22 poena, a Tobias Harris 21 poen iosam skokova. Kod Bostona Kyrie Irving imao je 36 poena i devet skokova, Al Horford 22 poena, šest skokova i pet asistencija, a Terry Rozier 20 poena i šest skokova.

Još jedna velika utakmica je iza Jamesa Hardena, ali ovaj put nije pomogla Rocketsima da se izvuku od poraza u Memphisu. Domaćin je u produžetku slavio sa 126:125. Harden je donio Houstonu produžetak pogodivši sva tri slobodna bacanja četiri sekunde prije kraja.

I tamo je vratio svoju momčad ubacivši pet poena u zadnjih 25 sekundi, ali nakon što je uhvatio skok u napadu manje od sekunde prije kraja, Jonas Valančiunas zaustavljen je prekršajem i poslan na liniju slobodnih bacanja. Ubacio je prvo slobodno bacanje i donio Memphisu pobjedu.

Mike Conley predvodio je Memphis s 35 poena (6/9 trica), osam asistencija i pet skokova, a Valančiunas je dodao 33 poena i 15 skokova. Harden je drugi put ove sezone Memphisu ubacio 57 poena i tako uz Jordana i Bryanta postao tek treći igrač u zadnjih 30 godina koji je jednoj momčadi u sezoni ubacio dva puta 50 i više poena.

Ovdje je šutirao za tricu 9/17, ubacio 15 od 17 poena u seriji 17:2 koja je vratila Houston u utakmicu te dodao osam asistencija i sedam skokova. Chris Paul upisao je 18 poena, sedam skokova i sedam asistencija dok je Clint Capela ubacio 14 poena uz deset skokova.