Na Mokrom Docu pala i Turbina, Klis bolji od Brotnja

Gosti su ugrabili svega dva boda u sedam odigranih utakmica 12. kola Druge lige FBiH – Skupina Jug. Uspjelo je to Slogi iz Uskoplja koja je u Ljubuškom kod tamošnje Sloge odigrala 1:1, iako je to zapravo neuspjeh za gostujuću momčad pošto se očekivao njihov siguran trijumf i nastavak probijanja ka vrhu poretka. Strijelac za domaću Slogu bio je Biško,a za gostujuću Čurić.

Drugi bod gosti su osvojili u Cimu gdje su istoimeni domaćin i Kamešnica igrali 2:2. Marić i Kolobara su pogađali za Cimljane, a Velagić i Krezo za goste iz Podhuma.

Vodeće Posušje na svom je Mokrom Docu sa sigurnih 3:0 pred kojih 200 gledatelja svladalo Turbinu iz Jablanice. Nije ih pokolebalo ni to što je najbolji igrač i strijelac lige Dominik Begić u 5. minuti promašio kazneni udarac. Upravo je ovaj nogometaš pogotkom u 15. minuti doveo domaće u vodstvo iskupivši se za spomenuti promašaj desetak minuta ranije. Drugi i treći gol postigli su Toni Kovač u 32. i Hrvoje Čuić u 43. minuti, a u oba navrata asistirao je Marko Jukić.

Drugoplasirani Klis je sa 2:0 bio bolji od Brotnja. Gosti iz Čitluka imali su bod u svom džepu punih sat vremena, no onda je kapetan domaćih Šehić zabio prvi, a pet minuta kasnije Šimunović i drugi gol tako da momčad iz Buturović polja nije dozvolila novo neugodno iznenađenje pred svojom publikom.

U susretu s najviše pogodaka Tomislav je rezultatom 3:2 pobijedio goste iz Gruda. Šimić je bio dvostruki strijelac za domaćine, jedan gol je dodao i Škorić, dok su za Gruđane pogađali Ivanković, te Pandžić iz kaznenog udarca.

Stolac je u derbiju začelja sa sigurnih 3:0 bio bolji od Branitelja (Previšić, Bošković, Perić), baš kao i Troglav 1918 od Neuma (Čačija, Perić, Duvnjak).

Rezultati 12. Kola:

Posušje – Turbina 3:0, Klis – Brotnjo 2:0, Tomislav – Grude 3:2, Cim – Kamešnica 2:2, Troglav 1918 – Neum 3:0, Sloga (Lj) – Sloga (U) 1:1, Stolac – Branitelj 3:0. Slobodna je bila Rama.