Musemić debitirao pobjedom – Sarajevo deklasiralo Vitežane

Sarajevo je u sedmom kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine deklasiralo Vitez na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase (4:0), a prvi gol na Koševu postigao je mladi napadač bordo tima, Nedim Hadžić.

Sarajevo je napadalo od prve minute, a u šestoj minuti bordo tim je zatresao mrežu gostiju. Lijepa akcija Sarajeva, nakon koje je Lelić pogodio glavom, no pogodak je poništen zbog prekršaja.

U 13. minuti nakon sjajnog centaršuta Herića iz kornera, Mihojević je pogodio glavom vratnicu, a nakon toga Hebibivić je promašio gol sa pola metra. Minutu poslije pokušao je Novaković, no nije bilo problema za Tirića.

Udarac Hebibovića u 15. minuti je izblokiran, a samo dvije minute poslije bordo tim je imao veliku priliku. Velkoski je poslao loptu za Ahmetovića, koji je bio u odličnoj situaciji, međutim isti je izblokiran.

Hebibović je dobio dobru loptu u 28. minuti, međutim nije se dobro snašao pred golom Viteza. Ahmetović je u 39. minuti sam sebi izgradio dobru situaciju, ali je šutirao malo pored gola. Domaći su veliku šansu imali i u 44. minuti kada je izblokiran Ahmetović, javlja ScSport.ba.

Nakon samo dvije minute igre u drugom poluvremenu, Ahmetović je postigao vodeći gol za Sarajevo. Izgledalo je da napadač Sarajeva “petlja”, no na kraju je sve dobro ispalo i pogodio je za vodstvo bordo kluba od 1:0.

Dvije minute nakon gola, Karić je dobro ubacio, ali se Sarić vratio i izbio loptu u korner. Poslije ubačaja Herića u 55. minuti, veoma lijep pogodak glavom za 2:0 postigao je Velkoski. Makedonac je u 67. minuti asistirao Ahmetoviću za 3:0.

Opasan udarac Ahmetovića u 69. minuti otišao je preko gola, a minutu poslije Velkoski je promašio nemoguće. Prvi pokušaj igrača Viteza viđen je u 82. minuti, kada je Miketek poslao loptu pored gola.

Bordo klub je do četvrtog gola došao u 85. minuti. Mladi napadač Hadžić postigao je četvrti pogodak za domaće na ovoj utakmici. Bio je to drugi seniorski gol za Hadžića u bordo dresu, međutim prvi na Koševu, zbog čega je sigurno za njega poseban. Do kraja je ostalo 4:0.

Ovo je bila i prva službena utakmica Husrefa Musemića na klupi Sarajeva u petom mandatu.

FK SARAJEVO – NK VITEZ 4:0 (Ahmetović 47’, 67’, Velkoski 55’, Hadžić 85’)

Stadion: Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase (Sarajevo).

Gledalaca: 1500.

Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo).

Žuti kartoni: /.

FK SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Novaković, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović (od 76. minute Hadžić), Mihojević, Herić, Bekić (od 70. minute Kadušić), Lelić (od 59. minute Kuzmanović).

NK VITEZ: Tirić, Stanić, Brekalo, Vukoja, Bibić (od 63. minute Ćosić), Zukić (od 46. minute Đerić), Karić, Miletić, Miketek, Mamić (od 80. minute Bojo) i Šantić.