Mourinho uzvratio Leki, Milanu pripala ”jedinicu”

U susretu koji je odlučivao o prvom mjestu u J skupini Europske lige Tottenham Josea Mourinha je u Londonu pobijedio Royal Antwerp kojeg vodi Ivan Leko sa 2-0.

Mourinho je tako uzvratio Leki za poraz u Belgiji od 0-1 u dvoboju drugog kola.

Golove za Spurse zabili su Carlos Vinicius (57.) i Lo Celso (71.).

U drugom susretu LASK je na gostovanju pobijedio Ludogorec sa 3-1.

Tottenham je osvojio prvo mjesto u skupini sa 13 bodova, Royal Antwerp je drugi s bodom manje, LASK je sakupio 10, a Ludogorec je ostao na nuli.

U skupini H u zadnjem kolu se odlučivalo o prvom mjestu. Na koncu jedinica je pripala Milanu koji je u Pragu pobijedio Spartu s 1-0, dok je Lille nakon poraza kod Celtica 2-3 završio kao drugi.

Pogodak odluke zabio je Jens Hauge u 23. minuti. Ante Rebić nije nastupio za talijanski sastav.

Rijeka pobijedila AZ Alkmaar za oproštaj od Europe: Menalo zabio, a Lončar asistirao

U drugom susretu Celtic je slavio protiv Lillea sa 3-2 ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

Jullien (22.), McGregor (28.) i Turnbull (75.) zabili su za Škote, a Ikone (24.) i Weah (7.) za Francuze. Domagoj Bradarić je odigrao cijeli dvoboj za Lille.

Na ljestvici je prvi Milan sa 13 bodova ispred Lille sa 11, Sparte sa šest i Celtica sa četiri boda.

U skupini L Hoffenheim je i prije zadnjeg kola osigurao prvo mjesto, a kao druga dalje ide Crvena zvezda.

U posljednjem kolu Hoffenheim je kod kuće porazio Gent sa 4-1, a četvrti pogodak za domaćine zabio je Andrej Kramarić u 64. minuti.

Hrvatski napadač je ušao u igru u 61. minuti, a tri minute kasnije se upisao među strijelce. Za njemački sastav zabili su i Klauss (21.), Skov (26.) te Beier (49.), a za goste Botaka (81.).

U drugom susretu Slovan Liberec i Crvena zvezda su odigrali bez golova.

Hoffenheim je osvojio skupinu sa 16 bodova, Crvena zvezda je sakupila 11, Slovan sedam, Gent je bez bodova.

Sjajni Dinamo slavio protiv CSKA, a za povijesni rekord im nedostajalo 14 minuta