Sjajni Dinamo slavio protiv CSKA, a za povijesni rekord im nedostajalo 14 minuta

U susretu posljednjeg kola K skupine Europske lige Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio moskovski CSKA sa 3-1 potvrdivši prvo mjesto u skupini i plasman u 16-inu finala.

Dinamo je i prije ovog kola osigurao europsko proljeće, a protiv Rusa je lovio mjesto u povijesti europskih kupova.

Hrvatski prvak je imao priliku postati jedini klub u povijesti Lige prvaka i Europske lige, otkako se igraju u sadašnjim formatima, koji je skupinu okončao bez primljenog pogotka.

Modre je na putu do rekorda zaustavio hrvatski nogometaš Kristijan Bistrović postigavši pogodak u 76. minuti, čime je Dinamo primio gol nakon 526 minuta igre.

Strijelci za Dinamo bili su Gvardiol u 28., Oršić u 41. i Kastrati u 75. minuti.

U izravnom susretu za drugo mjesto u skupini Wolfsberger je u Klagenfurtu svladao Feyenoord sa 1-0 golom Joveljića iz 31. minute.

Dinamo je tako natjecanje u skupini okončao sa 14 bodova, četiri više od drugog Wolfsbergera. Treći Feyenoord je ostao na pet boodva, a četvrti CSKA na tri.

Moskovljani su nakon ždrijeba proglašeni jednim od favorita skupine, no CSKA je u prvih pet kola osvojio samo tri boda ostavši bez izgleda za prolazak u šesnaestinu finala Europske lige.

Zbog toga je Viktor Gončarenko ostavio u Moskvi neke od svojih ključnih igrača pa tako u Zagreb nisu doputovali Nikola Vlašić, Džagojev i Fernandes.

Dinamo je dominirao od prve minute i mogao daleko uvjerljivije slaviti.