Mostar slavi Svjetski dan glazbe: Simfonijski orkestar priprema večer svjetskih hitova

Simfonijski orkestar Mostar i ove će godine tradicionalnim koncertom obilježiti Svjetski dan glazbe, a publika će 23. lipnja u Parku Zrinjevac imati priliku uživati u programu pod nazivom “World’s Greatest Hits”.

Koncert će biti održan na otvorenom s početkom u 21 sat, a posjetitelje očekuje večer ispunjena izvedbama najpoznatijih svjetskih hitova u simfonijskim aranžmanima.

Kako su najavili organizatori, Simfonijski orkestar Mostar predstavit će bogat repertoar koji spaja snagu orkestralnog zvuka s bezvremenskim melodijama različitih glazbenih razdoblja i žanrova.

Koncert se organizira povodom Svjetskog dana glazbe, međunarodne manifestacije koja se svake godine obilježava u lipnju koncertima i glazbenim događanjima diljem svijeta, s ciljem promicanja glazbene umjetnosti i njezine uloge u povezivanju ljudi različitih generacija i kultura.

Organizatori su pozvali građane Mostara, goste grada i ljubitelje glazbe da se pridruže obilježavanju Svjetskog dana glazbe i uživaju u večeri posvećenoj umjetnosti, zajedništvu i vrhunskim glazbenim izvedbama.

Uoči koncerta, Simfonijski orkestar Mostar održat će konferenciju za novinare 22. lipnja u 10:30 sati u maloj dvorani – amfiteatru Hrvatskog doma hercega Stjepana Kosače, gdje će predstaviti detalje programa, izvođače i ovogodišnji koncept koncerta.

Predstavnici medija tom će prilikom imati mogućnost razgovarati s organizatorima, dirigentom i članovima orkestra te se upoznati s pripremama za jedan od najvećih glazbenih događaja ovog ljeta u Mostaru.

(Fena | Foto: PR)





Komentiraj: