Morski psi ispraznili svjetski poznatu plažu

Plaže u Sydneyu, uključujući svjetski poznatu plažu Bondi, više su puta zatvarane u protekla četiri dana nakon niza viđenja morskih pasa kod najvećeg grada Australije, priopćile su vlasti u petak.

Spasioci i dronovi ponovno su u petak ujutro uočili morske pse u blizini plaža Tamarama i Bronte u istočnim predgrađima Sydneya, prema platformi SharkSmart vlade Novog Južnog Walesa.

Kupačima je zabranjen ulazak u more, dok su vlasti nastavile pratiti stanje.

Snimke iz aplikacije Drone Shark pokazale su nešto što je nalikovalo velikoj bijeloj psini u blizini plaže Bondi, popularnog odredišta za surfere i međunarodne turiste.

Navodno su na tom području uočene i druge potencijalno opasne vrste morskih pasa.

U četvrtak je surferima putem zvučnika naređeno da napuste more nakon što je u blizini uočen morski pas.

Pojačana upozorenja dolaze dva tjedna nakon ozbiljnog napada morskog psa na obližnjoj plaži Coogee, gdje je 35-godišnja žena zadobila ozljede opasne po život te joj je amputirana ruka.

Njezino se stanje od tada poboljšalo, a članovi obitelji kažu da više nije životno ugrožena te da je budna i reagira, izvještava Sydney Morning Herald.

(Fena | Foto: Pexels)





Komentiraj: