Mladi Vatreni bez Brekala i Vlašića nadoknadili 2:0 protiv Italije

Hrvatska mlada reprezentacija odigrala je bez pobjednika, 2:2, na gostovanju kod Italije u Frosinoneu, i to usprkos tome što izbornik Nenad Gračan nije mogao računati na Josipa Brekala, Duju Ćaletu-Cara i Nikolu Vlašića.

Utakmica u Frosinoneu odigrana je u sklopu priprema za predstojeće Europsko prventvo selekcija do 21 godine, koje se predstojećeg ljeta igra u Italiji i San Marinu.

Mali Vatreni imali su priliku povesti u osmoj i 10. minuti, prvo je zaprijetio Toma Bašić nakon kratko izvedenog slobodnog udarca, a onda je Alen Halilović opasno pucao. Uzvratili su s nekoliko šansi Talijani, a u 22. minuti su i poveli nakon ubačaja iz kuta Dimarca i gola Bastonija. Četiri minute kasnije loša reakcija hrvatske obrane i Locatelli iz blizine zakucava loptu u mrežu za 2:0 pored nemoćnog Posavca.

Imalu su domaćini priliku i za 3:0, no u nastavku je bolje zaigrala Hrvatska i u 58. minuti Alen Halilović lijepim udarcem s 20-ak metara trese mrežu. U 77. minuti Bradarić je mogao izjednačiti, a u 79. minuti nakon kornera Branimir Kalaica je i izjednačio – 2:2, piše HRT.

Zvijezda Milana Patrick Coutrone imao je u 80. minuti teško promašiv zicer za novu prednost Italije, a zaprijetio je jako opasno i u drugoj minuti sudačke nadoknade. Ipak, Gračanovi izabranici uspjeli su izboriti zasluženi remi nakon uvodnog zaostatka 2:0.