Mlađi Hazard golčinom srušio Portugalce i odveo Belgiju u četvrtfinale

Nogometna reprezentacija Belgije je u četvrtfinalu Europskog prvenstva.

U dvoboju dviju velikih momčadi i velikih favorita za europski naslov, kao pobjednici izašli su “Crveni vragovi” koji su slavili nad braniteljem naslova Portugalom s 1:0.

Bila je to dosta tvrda utakmica, kako nogometni treneri vole reći, pravo taktičko nadmudrivanje i bilo je jasno da ovu utakmicu može odlučiti jedan trenutak inspiracije ili eventualno jedanesterci.

Takav trenutak stigao je u 42. minuti. Belgija je do tog trenutka djelovala bezopasno, nakon nekoliko dodavanja napadača Belgije, lopta je stigla do mlađeg brata Hazarda, Thorgana koji se zaletio s lijeve strane iskosa i s nekih 20ak meta raspalio punom snagom i rasparao mrežu Ruia Patricia za vodstvo svoje momčadi. S tim rezultatom se otišlo i na poluvrijeme.

Ono što je Belgijance svakako moglo zabrinuti je ozljeda ponajboljeg igrača Kevina De Bruynea, koji je, čini se, u prvom poluvremenu u dvoboju s Paulinhom ozlijedio gleažanj i napustio je igru u 48. minuti.

Kako je odmicalo drugo poluvrijeme Portugal se sve više otvarao i prijetio Belgijancima. Uz nekoliko dobrih prigoda koje su stvorili, a posebno treba izdvojiti pogođenu vratnicu u 83. minuti kada je Guerreiro šutirao s vrha šesnaesterca.

Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao i Belgija je izborila četvrtfinale protiv Italije.