Česi s igračem više srušili favorizirane Nizozemce

Češka nogometna reprezentacija treći je četvrtfinalist Europskog prvenstva, nakon što su to isto izborile reprezentacije Danske i Italije.

U utakmici osmine finala Česi su u Budimpešti slavili s 2:0 protiv favorizirane Nizozemske, koja je uvjerljivo prošla skupinu C s maksimalnih 9 bodova.

U prvom poluvremenu Nizozemci su imali određenu inicijativu, ali nikako nisu mogli probiti vrlo čvrste i trkački moćne Čehe i na odmor se otišlo s nepopularnih 0:0.

Početkom drugog poluvremena, točnije u 54. minuti dogodio se ključan trenutak utakmice. De Ligt je prvotno dobio žuti karton nakon što je rukom kao posljednji igrač zaustavio loptu ispred Schicka koji je mogao izaći sam pred golmana.

Nakon provjere VAR-a sudac Karasev je promijenio odluku i odlučio dati izravan crveni karton De Ligtu i Nizozemci su morali do kraja igrati s igračem manje.

Češka je nakon toga postajala sve opasnija i u 68. minuti stigla u vodstvo. Nakon jednog skraćenog kornera s desne strane lopta je išla na drugu vratnicu pa vraćena na prvu, a ondje je Holeš siguran nakon udarca glavom za veliko vodstvo Čeha.

Konačnih 2:0 postavio je Schick u 79. minuti, a ponovno je Holeš je napravio veliki posao.

Češka je tako upisala veliku pobjedu i izborila četvrtfinale protiv Danske u azerbejdžanskom glavnom gradu Bakuu 3. srpnja.