'Mini Vatreni' pobijedili Češku i plasirali se u četvrtfinale EP (VIDEO)

Hrvatska futsal reprezentacija pobijedila je Češku i s prvog se mjesta skupine A plasirala u četvrtfinale. U utakmici koja je na kraju ponudila puno uzbuđenja Hrvatska si je za protivnika u četvrtfinalu osigurala Ukrajinu u ponedjeljak.

Usprkos najgorim sniježnim nanosima u Splitu i okolici u posljednjih nekoliko desetljeća 6.000 gledatelja uspjelo se probiti do Spaladium Arene i podržati Hrvatsku u pokušaju proboja u četvrtfinale Futsal Eura.

A Hrvatska im je uzvratila agresivnim početkom u kojem su Marinović i Novak opasno prijetili, no češki vratar Gerčak pokazao je već na startu svoje kvalitete.

Česima je trebalo pet minuta da nas odbiju od svojih vrata i zaprijete preko JanovskogRomana Mareša i Kopeckog, ali taman kad je uspostavljena terenska ravnoteža Hrvatska je povela. Jakov Grcić odradio je najveći dio posla na lijevom krilu, uputio oštar udarac kojeg zahvaća Kopecky i skreće u vlastitu mrežu.

Grcić je veliki pljesak tribina zaradio prekrasnim “škaricama” gotovo iz “mrtvog kuta”, a nakon još jedne obrane Gerčaka Marinoviću stigla je matna pozicija za drugi hrvatski gol. Nesporazum Čeha u 13. minuti izvođenju auta ispred svog vratara iskoristio je Suton i presjekao loptu, pucao sa šest metara, ali sjajnom obranom Libor Gerčak spašava svoja vrata.

Do poluvremena je još dvaput prijetio Novak, a centimetri su Hrvatsku dijelili od drugog pogotka u 17. minuti, kad je Jelovčić pogodio bližu vratnicu s desnog krila.

[youtube id=”RTEO0WB3jXg” width=”600″ height=”350″]

Otvaranje drugog dijela bilo je najbolje moguće za Hrvatsku. U 23. minuti Dario Marinović smirio je duboku loptu, izašao ispred vratara, poslao ga “po ćevape” i pogodio dalji kut za 2:0.

Česi su odmah u sljedećoj minuti pozvali minutu odmora i krenuli u igru bez vratara, s obzirom da su im za prolaz sad trebala čak četiri pogotka. I urodilo im je plodom, već u prvom napadu izigrali su s igračem više našu obranu i preko Michala Beleja smanjili na 2:1.

Nastavili su Česi i dalje bez vratara, izigrali su našu obranu i u 25. minuti, ali Rešetarov udarac zaustavila je vratnica. No, zbili su se naši, sve bolje zatvarali puteve k vratima, a u 29. minuti Frane Despotović jednu presječenu loptu pred svojim vratima preko čitavog terena šalje u praznu češku mrežu.

Šest minuta Česi nisu uspijevali probiti našu obranu s igračem više, a onda je Marek Kopecky u 35. minuti krasnim udarcem ljevicom s desetak metara pogodio “malu mrežu” za 3:2. Dvije minute kasnije izjednačujućim pogotkom Roman Mareš najavljuje nam probleme, no riješili smo ih se već u narednom napadu.

Tihomir Novak u istoj 37. minuti krasnim udarcem nakon slobodnog udarca vraća hrvatsku prednost, a minutu kasnije Dario Marinović presjeca loptu u svom šestercu i preko cijelog terena pogađa za 5:3.

Nova češka prijetnja stiže pola minute kasnije kad Novak na sličan način kao Kopecky u prvom poluvremenu skreće jedan udarac u svoju mrežu, a provokacije čeških igrača, posebno Davida Friča prema tribinama uzburkale su atmosferu uoči završne dvije minute.

Taj Frič na kraju nije završio utakmicu, crvenim kartonom kažnjen je zbog udaranja Marinovića dvije minute prije kraja i tako je pomogao Hrvatskoj u očuvanju pozitivnog rezultata, koji ju je s prvog mjesta odveo u četvrtfinale protiv Ukrajine. Bila je to ujedno i slatka osveta Češkoj za “sumnjivu” pobjedu u kvalifikacijama za prethodni Futsal Euro. (HRsport.net)