Milanski derbi pripao Interu

U derbiju 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je kao gost svladao gradskog suparnika Milana s 3-2 (1-0).

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je odigrao čitav susret za Inter sudjelovao je u akciji za prvi pogodak na utakmici, dok je Marcelo Brozović u pobjedi “crno-plavih” igrao do 73. minute.

Perišić je u 3. minuti ubacio loptu s desne strane na glavu Lautara koji je spustio loptu u peterac gdje je natrčao Vecino i zakucao loptu u mrežu za vodstvo Intera. Početkom nastavka De Vrij (51) je povisio na 2-0, no vrlo brzo potom Bakayoko (57) smanjuje na 2-1.

Novu prednost Interu od dva gola osigurao je Lautaro (67) koji je iskoristio kazneni udarac nakon prekršaja Castillejoa nad Politanom, ali i u toj se situaciji Milan vrlo brzo vratio u igru preko Musacchija (71), prenosi Sport klub.

Ovom pobjedom Inter je preskočio Milan na trećem mjestu ljestvice, sada ima 53 boda, a Milan je četvrti s 51.