Milan napravio velik korak ka polufinalu Lige prvaka

Milan je pobijedio Napoli 1:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka na San Siru.

Jedini pogodak na utakmici zabio je Ismael Bennacer u 40. minuti. Također, ključni trenutak utakmice bio je crveni karton koji je u 75. minuti dobio veznjak Napolija Zambo Anguissa.

Napoli je furiozno krenuo u utakmicu. Iako je igrao bez svog najboljeg strijelca Victora Osimhena, Luciano Spalletti pokušao je iznenaditi svog suparnika Piolija. Gosti su već u prvoj minuti promašili veliku šansu, kad je Kvaratskhelia pucao u blok s pet metara, nakon nespretne reakcije obrane Milana.

Nastavila se ofenziva Napolija, koji je nizao prilike. Zielinski je u 12. minuti sjajno potegnuo s više od 20 metara, no Mike Maignan je izvukao tu loptu ispod grede. Milan je u prvih 20 minuta jedva preživio bez primljenog pogotka, no uspjela je postupno momčad Stefana Piolija vratiti kontrolu nad utakmicom.

Milan vratio kontrolu

Leao je mogao zabiti u 25. minuti kad je sam istrčao kontru. No kontru u 40. minuti igrači Napolija nisu mogli spriječiti. Brahim Diaz povukao je loptu sve do ruba kaznenog prostora Napolija, dao na desnu stranu za Leaa, koji je na drugoj strani pronašao Bennacera, koji zabija za vodstvo Milana.

Do kraja prvog poluvremena Napoli se grčevito branio. Tonali je promašio dobru šansu, a nakon toga je Kjaer pogodio prečku u sudačkoj nadoknadi. Drugo poluvrijeme krenulo je slično kao prvo. Napoli je ušao s velikom energijom i počeo napadati, no opet je Milan uspostavio kontrolu nakon 15-ak minuta.

Problemi s kartonima

Sredinom drugog dijela krenuli su problemi za goste. Zambo Anguissa brzo je skupio dva žuta kartona te je u 75. minuti Napoli ostao s igračem manje. Žuti je dobio i nezamjenjivi stoper Kim, koji će također izostati u uzvratu.

Napoli je imao sjajnu priliku za izjednačenje pred kraj utakmice, kad je Di Lorenzo tukao glavom, a Maignan sjajno obranio taj njegov udarac. Ante Rebić startao je na klupi za Milan, a ušao je u 80. minuti. Uzvrat je za tjedan dana u Napulju