Milan nakon 10 godina razbio Juve usred Torina, golčina Ante Rebića

U derbiju 35. kola talijanske Serie A nogometaši Milana svladali su Juventus s uvjerljivih 3-0 (1-0) na gostovanju u Torinu, a sjajan pogodak postigao je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Milan je poveo u završnici prvog poluvremena, kad je mladi Španjolac Brahim Diaz preciznim udarcem pogodio gornji lijevi kut vrata Juventusa. U 58. minuti je Kessie mogao udvostručiti vodstvo Milana, ali je Szczesny obranio loše izveden kazneni udarac.

Ante Rebić je u 66. minuti ušao u igru kako bi zamijenio ozlijeđenog Zlatana Ibrahimovića, a u 78. minuti se hrvatski reprezentativac pobrinuo za potez utakmice. Sjajnim udarcem s više od 20 metara pogodio je lijeve rašlje za 2-0.

U 82. minuti je konačnih 3-0 postavio Fikayo Tomori na ubačaj Calhanoglua.

Milan je nakon deset godina došao do prve prvenstvene pobjede nad Juventusom u Torinu, a to mu je donijelo skok na treće mjesto prvenstvene ljestvice i bodovno izjednačenje (72) s drugoplasiranom Atalantom. Četvrti je Napoli sa 70 bodova, a Juventus je peti sa 69 i ugrožen mu je plasman u Ligu prvaka. Vodeći Inter s 85 bodova je već prije osigurao naslov prvaka.