Miami u polufinalu Istoka, Sunsi i Grizzliesi na korak do prolaska

Miami Heat se plasirao u polufinale Istočne konferencije nakon što je u utorak u petoj utakmici sa 97-94 nadigrao Atlanta Hawkse, dok su na Zapadu Phoenix Suns pobjedom nad New Orleansom (112-97) i Memphis Grizzlies slavljem nad Minnesota Timberwolvesima (111-109) došli na korak od konferencijskog polufinala.

Victor Oladipo je sa 23 poena odveo Heat do četvrte pobjede u seriji (4-1) i polufinala, a Bam Adebayo je dodao 20 poena. Tyler Herro je ubacio 16 poena, a Max Strus 15 za Heat koji je igrao bio bez ozlijeđenih Jimmyja Butlera Kylea Lowryja.

U redovima poražene momčadi najbolji je bio DeAndre Hunter s 35 poena i 11 skokova, dok je zvijezda Trae Young imao skroman učinak sa svega 11 poena, osam skokova i šest asistencija.

Atlanta je gubila 15 koševa u trećoj četvrtini, ali je došla na tri koša zaostatka na početku zadnje četvrtine. Hawks su imali nekoliko prilika za izjednačenje i to čak u zadnjih 30 sekundi, ali su promašili šut prije nego je Adebayo ukrao loptu.

Miami će u polufinalu Istoka igrati protiv pobjednika ogleda između Philadelphia 76ers i Toronto Raptorsa.

Memphis Grizzlies su ostvarili treću pobjedu u seriji i na korak su do plasmana u polufinale Zapada nakon što su sinoć sa 111-109 bili bolji od Minnesota Timberwolvesa.

Ja Morant je zabio 18 od ukupno 30 poena u zadnjoj četvrtini, pridodavši tome 13 skokova, devet asistencija i tri ukradene lopte, dok je Desmond Bane ubacio 25 poena.

KarlAnthony Towns je bio najbolji pojedinac Minnesote, koja će se pokušati spasiti od eliminacije u petak u Minneapolisu, s 28 poena i 12 skokova.

I Phoenix Suns su došli na domak konferencijskog polufinala, svladavši u petoj utakmici kod kuće sa 112-97 New Orleans Pelicanse.

Mikal Bridges je za pobjedu Sunsa upisao 31 poen, a Chris Paul 22 podijelivši pritom 11 asistencija.

Deandre Ayton je dodao 19 poena za Sunse koji mogu završiti seriju pobjedom u New Orleansu u četvrtak.

Brandon Ingram je bio najbolji kod Pelicansa, utakmicu je završio sa 22 poena, dok je CJ McCollum ubacio 21, a Jonas Valanciunas 17 uz 14 skokova.